Dni Patrona w PSP Nr 5

    W dniu rocznicy urodzin Jana Pawła II - 18 maja 2009 r. rozpoczęliśmy obchody Dni Patrona w szkole. Różnorodne przedsięwzięcia zostały przewidziane na cały tydzień tzn. do 22 maja. Na ten czas specjalnie udekorowano papieskimi flagami Kącik Patrona. Przedstawiciele szkoły złożyli wiązankę kwiatów oraz znicze - znak pamięci. Korytarze szkolne zostały również przygotowane do tych szczególnych dni, poprzez gazetki ścienne i gabloty związane z różnymi aspektami pontyfikatu i osobą Ojca Świętego.

    Przebieg tych dni został zaplanowany tak, aby aktywnie włączyć w obchody całą społeczność szkolną. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili zajęcia na tematy związane z postacią Jana Pawła II. Wiele klas skorzystało z filmoteki w bibliotece szkolnej. Uczniowie obejrzeli filmy, które przybliżyły im postać oraz życie naszego wielkiego patrona. Te przedsięwzięcia pozwoliły uczniom przygotować się do szkolnego konkursu wiedzy o Patronie Janie Pawle II. W czasie obchodów Dni Papieskich w naszej szkole odbył się również VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Jana Pawła II.
    Wśród uczestników tych ważnych dni nie mogło zabraknąć rodziców. To dla nich w dniu 20 maja o godzinie 1800 odbyła się wieczornica poświęcona osobie Jana Pawła II, którą przygotowali uczniowie klasy VIc pod opieką Katarzyny Pietrus i Anny Rudnikowskiej oraz chór 'A Vista' pod dyrekcją Anny Kuczmery. Fragmenty przemówień, wierszy oraz zabawne wydarzenia z życia Ojca św. przypomniały po raz kolejny jak niezwykły i zarazem zwykły był to Polak. Utwory muzyczne, fotografie oraz teksty, wzruszyły i skłoniły do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze.


Kącik Patrona | Papież w szkole