"Nie ma lepszego od Jana Pawła II..."

92 rocznica urodzin patrona szkoły

    Maj, to miesiąc, w którym tradycyjnie obchodzimy w naszej szkole Dni Patrona, dni w których częściej wspominamy Jana Pawła II poprzez liczne konkursy, okolicznościowe gazetki ścienne, lekcje wychowawcze czy uczestnictwo w akademii. 22 maja 2012 r. odbyła się właśnie taka akademia, przygotowana przez uczniów klas VIa, VIc, IVa oraz ich wychowawców: p. Mariolę Szwankowską, p. Beatę Jaśkiewicz, p. Katarzynę Poradę.

    "Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata - Wy jesteście moją nadzieją" - tak Jan Paweł II powiedział do młodych ludzi zgromadzonych na Placu św. Piotra. A to oznaczało, że Ojciec Święty chciał razem z nami ów Kościół i świat odmienić, uczynić lepszym. Przy każdej okazji podkreślał, że przyszłość buduje się za pośrednictwem młodych oraz tych najmłodszych. I dlatego tak chętnie się z nami spotykał - jako kapłan i jako papież. Jego wrodzona pogoda ducha, otwartość, umiejętność nawiązywania kontaktów i poczucie humoru wpłynęło na sympatię i miłość jaką obdarzyli go ludzie i to nie tylko katolicy. Wiele razy zdarzyło się, że Jan Paweł II żartobliwym słowem rozbrajał swoich gości i rozładowywał sytuację.
    Dziękując za jego miłość, modlitwę, wiarę przedstawiciele każdej klasy przekazali symboliczną czerwoną różę, która uosabia każdego ucznia i pracownika naszej szkoły.

    Następnie przenieśliśmy się do studia telewizyjnego, gdzie prowadzący (Kinga i Igor) oraz ich goście wspominali Naszego Patrona, jako człowieka pogodnego i młodego duchem, który słowem, uśmiechem, żartem przyciągał jak magnes. Teksty mówione przeplatane były wzruszającą muzyką i fragmentami przemówień Jana Pawła II, a na ekranie oglądaliśmy fotografie Papieża od wczesnych lat życia, poprzez liczne spotkania z dziećmi i pielgrzymki do momentu jego pożegnania.
    Nie zabrakło wspomnień o Wadowicach, kremówkach, górach i góralach. Były łzy wzruszenia i śmiech, gdy przytoczone zostały wesołe sytuacje związane z Ojcem Świętym.

    Prezenterzy pożegnali zebranych słowami: "Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu osobę Papieża. Człowieka duchowej głębi, wielkiej modlitwy, przewodnika prowadzącego Kościół Katolicki krokami giganta, ale i naszego wielkiego rodaka, z którego chyba wszyscy Polacy są dumni."

 
M. Szwankowska

Kącik Patrona | Papież w szkole