Trzecia rocznica
przejścia Sługi Bożego - Jana Pawła II
do domu Ojca...

    Nasza Szkoła - PSP Nr 5 w Pionkach - 16 października 2003r., w dziewiątym roku funkcjonowania szkoły dostąpiła ogromnego zaszczytu i otrzymała imię najwybitniejszego Polaka - Papieża Jana Pawła II.
    2 kwietnia 2005 roku dotarła do nas, tak jak do wiernych na całym świecie wiadomość o śmierci naszego patrona i pogrążyła nas w niewysłowionym bólu. Odszedł od nas człowiek "zwyczajnie wielki", człowiek, który nauczył nas kochać i rozumieć innych ludzi, który nauczył nas miłości do rzeczy prostych. W dniach żałoby, ból koiła nasza wspólna modlitwa w łączności z całym światem.
    Tegoroczny kalendarz liturgiczny sprawił, że trzecią rocznicę przejścia Sługi Bożego Jana Pawła II do domu Ojca obchodzić będziemy w radosnym okresie Wielkanocnym. Stało się już tradycją, że w tym dniu wyrażamy pamięć o naszym Patronie nosząc na naszych ubraniach białe wstążeczki.
    Ten dzień i ten symbol nabrał dla nas szczególnego znaczenia wobec wydarzeń, jakie miały miejsce podczas ubiegłorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, gdzie białe kokardki (symbol - dokumentujący dzień przejścia naszego Patrona do Domu Ojca) wykonane jako gwoździe, poświęcone na Jego grobie, zawiesiliśmy na szkolnych sztandarach. Ten prosty symbol nosiliśmy wszyscy na naszych ubraniach w dniach śmierci naszego patrona. Nosiliśmy je wbrew czerni smutku i rozpaczy, jako znak ufności i wdzięczności. Teraz umieściliśmy je na sztandarach, w klapach naszych szkolnych mundurków byśmy o tej ufności i wdzięczności nigdy nie zapomnieli, byśmy nigdy nie przestawali ufać i dziękować Bogu, że dał nam Jana Pawła II.
    Tym widocznym dla wszystkich symbolem dajmy wyraz jedności i pamięci o naszym Patronie.


Kącik Patrona | Papież w szkole