Rok szkolny 1997/98 - klasa I

1.09.1997- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

"Idą pierwszaki dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy..."

To bardzo ważny dzień w naszym życiu. Rozpoczynamy naukę w PSP nr 3 w Pionkach. Nasza klasa to Ib, a jej skład to - Magdalena Babula, Iza Dygas, Michał Gałka, Kasia Gola, Żaneta Izdebna, Karolina Jasiorowska, Paulina Kobylska, Agata Kociubajło, Michał Mazur, Przemek Misiurski, Ola Modrzejewska, Paulina Morawska, Szymon Pierzchała, Damian Stępniak, Ala Szacoń, Magda Szczęk, Mateusz Trojan, Paweł Trojanowski, Kasia Warmijak, Grześ Wojnas, Monika Zgrzywa i Magda Żak.

Naszą wychowawczynią jest p. Dorota Kaca. Będzie z nami prowadziła zajęcia plastyczne i wprowadzała nas w świat sztuki.

"Z bijącym sercem stoją przed szkołą, Jak im tu będzie? - chyba wesoło."

9.10.1997 - ślubowanie pierwszaków

 "Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły..."

Ślubowanie pierwszaków to ważny dla nas moment. W obecności rodziców i zaproszonych gości recytowaliśmy wyuczone wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Od kolegów z klasy trzeciej otrzymaliśmy pamiątkowe upominki - woreczki śniadaniowe, samodzielnie przez nich wyhaftowane, a nasza pani wręczyła nam identyfikatory.


... i od razu duma nas rozpiera wielka...

A to już nasza sala. Na zajęciach plastyki wykonujemy różne prace. A ponieważ zbliża się zima robimy choinki - malowanki. Pani podsuwa nam różne pomysły, a niektórym pomaga w wykonaniu pracy.

Michał Gałka chociaż na razie jest najniższy w klasie otrzymał bardzo poważną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Z Astrą w krainę koloru". W kategorii dzieci otrzymał główną nagrodę. Michał wygląda na przerażonego, bo ten rower jest naprawdę duży, a on nie potrafi jeszcze jeździć. Za to pani jest szczęśliwa.
Nasze spotkania ze sztuką to nie tylko malowanie, rysowanie..., ale także udział w widowiskach teatralnych. W teatrze w Radomiu i w Warszawie oglądaliśmy dekoracje sceniczne i kostiumy, spotkaliśmy się z aktorami, a niektórzy przymierzali się do sceny.

Wszystkie nasze prace plastyczne pani wysyła na konkursy. Zdobywamy nasze pierwsze nagrody i wyróżnienia. Damian Stępniak wymalował nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ekologia i strażak", a pani otrzymała dyplom za wysoki poziom techniczny prac.

Magda Szczęk, Magda Żak i Monika Zgrzywa zostały nagrodzone w konkursie plastycznym pt. "Bezpieczna droga dziecka do szkoły". Prace dziewczynek prezentowały się okazale na tle rysunków innych uczestników. Nagrody wręczał burmistrz miasta Radomia i wojewoda radomski.

Po roku wytężonej pracy i wielu sukcesach mogliśmy rozpocząć zasłużone wakacje. Wyróżnieni za wyniki w nauce uczniowie otrzymali nagrody z rąk wychowawczyni i gratulacje od dyrektora. A z wakacji przysłaliśmy dla pani kartki z pozdrowieniami.

Rok szkolny 1998/99 - klasa II

Naukę w klasie drugiej rozpoczęliśmy bardzo przyjemnie, bo już na początku roku szkolnego wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. W teatrze " Lalka" obejrzeliśmy spektakl pt. "Wyprawa do wnętrza Ziemi". Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w warszawskim ZOO. Zdjęcie ze słoniem w tle to wspaniała pamiątka.

Poznaliśmy też nową technikę graficzną - monotypię i w niej wykonaliśmy prace na temat ekologii. Wszystkim nam bardzo podoba się ten sposób tworzenia - tym bardziej, że tak do końca nikt nie wie jaki będzie efekt odbitki. Nasze prace graficzne doceniło także jury konkursu " Ekologia i strażak" i nagrodziło Grzesia Wojnasa i Kasię Golę. O Monice natomiast pisało "Słowo Ludu" kiedy została laureatką konkursu "Moje spotkania z puszczą". Monika namalowała także wspaniałą - smakowitą pracę "Moje śniadanie z płatkami Nestle"- gdzie w ogólnopolskim konkursie plastycznym otrzymała wyróżnienie.

(wtedy jeszcze pracowalismy w Szkole Podstawowej Nr 3)

Bajecznie kolorowe prace powstały z okazji Dnia Matki. Malowaliśmy portrety swoich mam. Każdy starał się, aby jego mama była jak najbardziej podobna do siebie. Różnie to wyszło, ale wszystkie rysunki były wykonane z wielkim sercem. Wykorzystaliśmy je aby udekorować salę na spotkanie z mamami. Wszyscy świetnie się bawili, a najwięcej radości dostarczyła rewia mody. Każdy wyszukał w szafie ubrania dawno przez mamę zapomniane i jakież było ich zdziwienie, gdy zobaczyły je w nowym wydaniu. Śmiechu było co nie miara.

Ponieważ zbliżają się wakacje i powinniśmy je spędzić bezpiecznie i rozsądnie, dlatego też wzięliśmy udział w Turnieju o Bezpieczeństwie. Magda Babula i Monika Zgrzywa zostały nagrodzone w tym konkursie oraz uczestniczyły w wyścigach gokartów - oczywiście jako widzowie.

Nim się spostrzegliśmy nadeszła uroczystość zakończenia roku szkolnego. W tym roku szczególna, bo ostatnia w PSP nr 3. Od września rozpoczynamy naukę w nowej szkole. Otrzymujemy więc świadectwa, nagrody, całusy i życzenia powodzenia od dyrekcji. Łza się w oku kręci, ale przecież przed nami... WAKACJE!

Rok szkolny 1999/2000 - klasa III

W nowej szkole, w nowej klasie, ale w starym składzie. Rozpoczeliśmy naukę w PSP nr 5. Mamy nową salę , ale  dawną panią, dlatego łatwiej jest nam  przyzwyczaić się do nowych warunków i innych zwyczajów. Teraz nasza klasa nazywa się IIIe.

Mamy wiele do zrobienia, gdyż musimy urządzić naszą nową salę, w której nie ma nic oprócz ławek. Dlatego na jednej ścianie postanowiliśmy urządzić galerię naszych prac. Zamieścimy tam także dyplomy, które otrzymywaliśmy podczas konkursów plastycznych. W tym roku szkolnym też dużo malujemy. Nasze prace są o wiele piękniejsze i dojrzalsze. Wszyscy uczestniczymy w zajęciach Koła Plastycznego, które prowadzi nasza pani. Bardzo lubimy te zajęcia, bo poznajemy na nich wiele nowych technik plastycznych. Ostatnio robiliśmy collage. Trzeba było dużo pomyśleć, aby prace były piękne i niepowtarzalne. I takie były, bo Monika z Magdą zdobyły nagrody w corocznym konkursie plastycznym "Świat pełen szczęśliwych uśmiechów", na etapie ogólnopolskim. Obie zdobyły trzecie miejsca.

Praca Moniki została wysłana do Nowego Jorku i wśród ogromnej ilości rysunków nadesłanych z całego świata została bardzo wysoko oceniona. Monika została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego. Praca jej zamieszczona jest w kalendarzu na 2001 rok. Jesteśmy z niej bardzo dumni.

Przemek Misiurski i Grześ Wojnas wymarzyli sobie piękne, kolorowe domy. Swoje marzenia przelali na papier i stworzyli ciekawe prace, co widać...

A to bardzo miły dzień spędzony na łonie natury. Pojechaliśmy na wieś. Niektórzy z nas nigdy na niej nie byli, więc rozglądają się ciekawie. W gospodarstwie, które odwiedziliśmy są piękne konie. Warto spróbować konnej jazdy. Ale frajda...

Zbliża się koniec roku. Trzeba pomyśleć nad pamiątkami dla naszej pani. Najlepsze będą własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Każdy stara się jak może najlepiej, bo wszyscy bardzo lubimy naszą panią.

I tak rok szkolny dobiegł końca. Przykro rozstawać się z kolegami, a najbardziej z panią. Na ostatnim spotkaniu wspominaliśmy wszystkie miłe chwile. Pani pokazała nasze zeszyty z klasy pierwszej, które przechowała na tę okazję. Obiecaliśmy, że będziemy się odwiedzać. Naszą wdzięczność wyraża bukiet z 22 róż - bo tyle nas było w klasie. Po serdecznych uściskach zaczynamy wakacyjny odpoczynek.

Dziękujemy za przeczytanie tej historii i do zobaczenia za rok.

Autorka strony: Dorota Kaca
pomoc tech. M. Warchoł


Powrót do małych historii