Pionki 17-06-2009 r.

Klasa IIc
(konkursowe wspomnienia 2008/2009)

Kochamy szkołę i konkursy

    Rok szkolny 2008/2009 dobiega końca. Obfitował on dla nas - uczniów klasy IIc oraz naszych szkolnych kolegów i koleżanek dużą ilością nauki i obowiązków. Oprócz tego uczniowie klas drugich (w tym i my oczywiście) obchodziliśmy bardzo ważną uroczystość - naszą I KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. Codzienną pracę umilał nam udział w rozlicznych konkursach, które choć nie wszystkie kończyły się nagrodą, a niektóre są jeszcze nie rozstrzygnięte, to... zawsze dawały nam radość i zapał do dalszej pracy.

Oto ważniejsze z naszych dokonań:

    Przedstawicielki IIc - Paulinka Wierzbińska i Klaudia Cygan wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. "Warszawska Syrenka" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.

    W czasie zabawy andrzejkowej przystąpiliśmy do konkursu dla klas I-III "Wróżby i zabawy andrzejkowe" przygotowanego przez Mały Samorząd Uczniowski i przygotowaliśmy maskotki karnawałowe.
    Udało się! - I miejsce zajęła Paulinka Wierzbińska, która przygotowała maskotkę słonia. Wyróżnienie przypadło natomiast Weronice Lis w pięknej "weneckiej maseczce".

    Wzięliśmy udział w miejskim konkursie na bombkę Bożonarodzeniową. A było to niełatwe zadanie, gdyż zgodnie z zasadami konkursu bombka miała formę przestrzenną (nie płaską) i średnicę 1 metra. Poniżej możecie zobaczyć projekt i jego realizację.

    Duża grupa uczniów z naszej klasy zaangażowała się w konkurs ekologiczny "Ekoludek mój przyjaciel" organizowany przez Ekomuzeum Puszczy Kozienickiej "Dwa Światy" mieszczące się w Gimnazjum Nr 1 w Pionkach. Zadanie polegało na stworzeniu maskotki wykonanej z odpadów. Prac było wiele, ale po szkolnych eliminacjach tylko kilka wzięło udział w II etapie. Na szczęście włożona praca przyniosła sukces i zdobyliśmy, aż 3 nagrody:

  • I miejsce - Paulina Wierzbińska klasa IIc
  • III miejsce - Oliwia Żurawska klasa IIc
  • Wyróżnienie - Jakub Wójcik klasa IIc

    Wzięliśmy udział w konkursie "TESCO DLA SZKÓŁ i dla środowiska 2009!". Nasza klasa jako jedyna z kategorii wiekowej I-III przestąpiła do udziału w konkursie. Postanowiliśmy wykonać projekty ekologicznej, zielonej szkoły - fabryki tlenu, w której nie zabraknie świeżego czystego powietrza do oddychania. Na tym nie koniec - zaczęliśmy wprowadzać w czyn nasze projekty i zasadziliśmy pierwsze rośliny na klombie przed szkołą. Zaprojektowaliśmy też mundurki szkolne z odpadów oraz wykonaliśmy kilka wzorów i urządziliśmy mini pokaz mody. Teraz czekamy na wyniki...

    Wzięliśmy udział w szkolnym konkursie plastycznym dotyczącym naszego patrona pt. "Jan Paweł II".

    Przygotowaliśmy prace plastyczne pt. "Fryderyk Chopin" na konkurs w projekcie "FRYCEK-FRYDERYK-ARTYSTA", a także uczestniczyliśmy w kolejnym działaniu w ramach tego samego projektu, w konkursie pt. "Wycinanka ludowa".

    Zgłosiliśmy się do udziału w konkursie recytatorskim "Poezja twórców ludowych naszego regionu" i... jedna z naszych koleżanek - Klaudia Cygan zajęła 1 miejsce, a druga: Paulinka Wierzbińska zdobyła wyróżnienie!!!

    A to jeszcze nie koniec roku szkolnego, niedawno wróciliśmy pełni zapału i energii z końcoworocznej wycieczki 3-dniowej do Piwnicznej Zdrój, więc może uda nam się jeszcze zdobyć jakąś nagrodę?

    Podsumowując- był to dla nas pracowity, ale bardzo udany rok, mamy więc nadzieję, że zasłużyliśmy na wspaniałe, pogodne wakacje, czego Wam i sobie życzymy :)

Wychowawca klasy IIc
K. Stolarska


Powrót do małych historii