Nauka i zabawa z gośćmi z Wysznewe


W ramach wizyty dzieci i młodzieży z partnerskiego dla Pionek miasta Wysznewe w dniu 8 stycznia 2016 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole zarówno samych uczniów jak też ich opiekunów.

Wszystko zaczęło się już o ósmej rano od zajęć lekcyjnych.

Dzieci, które mieszkały w domach naszych uczniów, wraz ze swoim polskimi kolegami i koleżankami zwiedziły naszą szkołę odwiedzając m.in. poszczególne sale lekcyjne, pracownie komputerowe, bibliotekę, świetlicę i gabinet Dyrektora Szkoły. Początkowo z pewną nieśmiałością, a później już z większą pewnością siebie wdawali się w różnego rodzaju interakcje z uczniami i nauczycielami. Jeśli chodzi o język, to było naprawdę międzynarodowo. Używano polskiego, ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego.

Podczas zajęć plastycznych powstały piękne maski, na angielskim plakaty związane z okresem świątecznym, na przyrodzie zrealizowana została wspaniała wielojęzykowa lekcja o gadach, a w pracowni komputerowej nie dało się uniknąć surfowania po Internecie i oglądania zdjęć zgromadzonych na szkolnej stronie internetowej.

Wizyta w gabinecie dyrektora, każdego ucznia zawsze napełnia odrobiną niepewności. Tym razem było jednak inaczej. Okazało się, że Dyrektor Szkoły pani Marzena Murawska nie tylko nie jest groźna, ale również całkiem nieźle posługuje się językiem rosyjskim.

O godzinie dwunastej rozpoczęły się zawody sportowe, na które przybyli pozostali uczniowie, uczestniczący w zajęciach w innych placówkach edukacyjnych.

Całość rozpoczęła się wspaniałym pokazem sekcji Tang Soo Do z Pionek. Mieliśmy okazję obserwować zarówno walki, pokazy form jak i prezentację umiejętności rozbijania różnego rodzaju przedmiotów przy wykorzystaniu samej dłoni lub stopy.

Po tak dużej dawce wrażeń nadeszła pora na to, aby również uczestnicy spotkania mogli odbyć kilka pojedynków na piankowe pałki, czyli tzw. soft stick. Głównym sędzią był trener sekcji i posiadacz 3 dan Tag Soo Do - pan Dariusz Sułek. Emocji było co niemiara!

W bardziej pokojowej formie odbyły się kolejne rywalizacje. Były to zawody piłkarskie, gdzie grupy zawodników wcieliły się różne drużyny, które będą rywalizować w kolejnych mistrzostwach świata. Wytypowano również mistrzowską parę zawodników, która najlepiej współpracowała podczas rzucania i łapania do metalowego kosza, żółtej „niesfornej piłki” – odbijającej się nie zawsze tak, jakby się oczekiwało.

„Wisienką na torcie” okazało się strzelanie goli karnych, gdzie najpierw Burmistrz Miasta Pionki Pan Romuald Zawodnik musiał bronić bramki, a następnie sam próbował pokonać najlepszego strzelca. A wszystko to w duchu zdrowej rywalizacji fair play pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Na koniec gratulacje, dyplomy, medale i puchary, które będą przypominać o miło spędzonych chwilach.

Michał Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"