Świętokrzyskie aktywnie


W dniach 23-25 maja 2016 r. klasy: 5b oraz 5c uczestniczyły w bardzo aktywnej wycieczce po Świętokrzyskim.
Każdego dnia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, od rana po wieczór, a nad wszystkim czuwała grupa animatorów – instruktorów ZHP z „Tropem Przygody”.

Już pierwszego dnia uczyliśmy się strzelać z łuku, broni pneumatycznej, braliśmy udział w rozgrywkach „Piłkarzyki na uwięzi”. Najwięcej emocji wzbudzały zajęcia na ściance wspinaczkowej. Dzień zakończyliśmy zabawami z KLANZĄ, a niemałą atrakcją były noclegi w Schronisku Młodzieżowym w Chęcinach.

Drugi dzień zaczął się od wspinania na wzgórze, gdzie znajduje się średniowieczny Zamek Królewski w Chęcinach. Poznaliśmy jego historię oraz legendę o Białej Damie, która do dziś szuka swojego zaginionego skarbu.

Z zamku udaliśmy się do Centrum Nauki „Leonardo Da Vinci” – drugiego po Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie, gdzie można samemu przekonać się, jak ciekawy jest otaczający nas świat. Następnie, by troszkę się ochłodzić, skorzystaliśmy z atrakcji pływalni miejskiej „Perła” w Nowinach. Zwieńczeniem drugiego dnia naszego pobytu w Chęcinach był szalony turniej na matach tanecznych, który rozgrzał nas do czerwoności.

Trzeci, ostatni dzień naszego pobytu, zaczęliśmy od wyprawy do Kielc. Udaliśmy się do Energetycznego Centrum Nauki, gdzie mogliśmy się dowiedzieć, czym jest energia, jak powstaje i jakie ma zastosowania. Samodzielnie wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia, zbudowaliśmy obwód elektryczny, a także braliśmy udział w warsztatach „Generator mocy”. Jednak najciekawsze atrakcje czekały na nas w rynku kieleckim. Gra miejska prowadzona przez instruktorów „Tropem Przygody” to wyprawa po ukryty skarb w centrum Kielc. Jednak, żeby go odkryć, trzeba było zebrać 6 elementów zaginionej mapy. Mnóstwo przygód, świetnej zabawy, intrygujących tajemnic i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie – tak w skrócie możemy podsumować naszą wyprawę.

Sylwia Gałek, Anna Rudnikowska, Paulina Hrostek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"