Sprzątanie Świata 2015!


Dnia 18 września 2015 roku nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku, na pomoc naszej Matce Naturze ruszyły klasy IV-te oraz V-te pod przewodnictwem wychowawców.

Uczniowie sprzątali las przy ulicy Partyzantów oraz sąsiednie ulice. Nie mogliśmy zapomnieć o odpowiednim stroju – rękawiczkach do sprzątania oraz kamizelkach odblaskowych, które zapewniły naszym wychowankom bezpieczeństwo na drodze.

Przez około dwie godziny walczyliśmy ze śmieciami znajdującymi się wśród liści, pod drzewami i na bruku ulicznym. Pozostawiliśmy za sobą teren czysty i schludny. Mamy nadzieje, że taki będzie przez długi czas.

Zazdroszcząc starszym kolegom i koleżankom postawy proekologicznej i korzystając z pięknej pogody, również klasy młodsze włączyły się w akcję sprzątania świata, zbierając śmieci, które w tajemniczy sposób pojawiły się na terenie otaczajacym budydnek naszej szkoły. Dzięki temu również szkolny plac został oczyszczony nawet z drobnych śmieci, którym nie udało się ukryć przed sokolim wzrokiem najmłodszych uczniów.


Agnieszka Lis
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"