Podsumowanie projektu "Poznajemy kulturę europejską"


Projekt edukacyjny pt. „Poznajemy kulturę europejską”, który był realizowany w naszej szkole w miesiącu kwietniu w ramach programu „Książki Naszych Marzeń” dostarczył wielu pozytywnych wrażeń uczniom, nauczycielom i rodzicom obecnym podczas prezentacji.

Wszyscy uczniowie byli zainteresowani tematyką projektu i zaangażowani w pracę nad jego realizacją. Nauczyli się współpracować z kolegami i koleżankami, poszerzyli swoją wiedzę i wykorzystywali ją w działaniu twórczym. Dzieci po raz kolejny mogły pokazać się na tle szerszego środowiska, pokonać bariery tremy, nabyć nowe doświadczenia i umiejętności.

Tego typu przedsięwzięcie wymagało szczególnego przygotowania, dobrej współpracy w zespołach i odpowiedzialności za powierzone zadania. Projekt potwierdził, że uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat krajów Unii Europejskiej i korzyści płynących z przynależności do tej wspólnoty państw.

Uaktualniana co tydzień gazetka tematyczna na korytarzu szkolnym edukacji wczesnoszkolnej pt. „Podróże po Europie” wzbudzała niesamowite zainteresowanie przechodzących.

Biblioteka szkolna przeżywała w tym miesiącu oblężenie – liczba wypożyczeń wzrosła dwudziestokrotnie!!! I jak tu zgodzić się z opinią, że NIE CZYTAMY!

Dziękujemy wszystkim za tak ogromne zaangażowanie i prezentujemy tylko fragmenty Waszych prac.

Sylwia Gałek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"