Teatrzyk Szkolny „MAŁY AKTOR”


Zajęcia kółka teatralnego odbywają się raz w tygodniu. Należą do niego uczniowie z różnych klas, a także biorący udział w projekcie szkolnym „Świetlica – bezpieczna przystań” w ramach rządowego programu „BEZPIECZNA+”. Zajęcia prowadzi pani Izabela Warchoł. W ogóle teatrzyk w naszej szkole istnieje już od 18 lat i ma za sobą liczne udziały w konkursach teatralnych, własne scenariusze, wiele szkolnych i pozaszkolnych przedstawień, mnóstwo wyjazdów do teatru w Radomiu lub w Warszawie, a przede wszystkim świetne spotkania w gronie dzieci uzdolnionych teatralnie. Młodzi aktorzy uczą się poprawnej dykcji, intonacji, przygotowują kostiumy, rekwizyty, scenografię, a także zwalczają tremę, która towarzyszy im podczas występów przed publicznością.

W tym roku zamierzamy wystawić sztukę pt.: „Nowa gra komputerowa”, ćwiczymy zatem powoli swoje teksty i ruch sceniczny oraz mimikę i gesty.

Oprócz czasu poświęconego na próby związane ze szkolnym przedstawieniem, mamy też liczne inne atrakcje, np. poczęstunek na Mikołaja.

albo kolacja przedświąteczna – czyli ufundowana przez panią Izabelę pizza i smaczna ciepła herbatka.

Może w tym roku uda nam się także wyjechać do teatru, by obejrzeć profesjonalną grę zawodowych aktorów. Moim podopiecznym życzę wielu sukcesów recytatorskich.

Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"