Wycieczka do Warszawy klasy IIIb


Dnia 6 kwietnia 2016 r. klasa IIIb pojechała na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Biuro Podroży „Jawal-Tour” w Radomiu. Przygotowania do wyjazdu trwały kilka dni, ponieważ uczniowie zostali zapoznani z zabytkami i ważnymi miejscami naszej stolicy. Tematy zajęć przeprowadzono zgodnie z treściami programowymi w klasie trzeciej.

Na wycieczkę wyjechaliśmy o godzinie 7.00 rano. Wyruszyliśmy w podróż z dobrymi humorami, pogoda również nam sprzyjała. Powitała nas Pani przewodnik, która przez cały dzień dbała o nas, organizowała wejścia do ustalonych instytucji w Warszawie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej w Warszawie przy ul. Woronicza 17. Pan przewodnik przywitał nas i oprowadził po najważniejszych studiach telewizji, gdzie nagrywane są programy m.in. „Świat się kręci”, bajki dla dzieci, pomieszczenia reżyserskie. Widzieliśmy jak wygląda praca ludzi w TVP. Mamy teraz wyobrażenie jak dużo osób jest potrzebnych, aby nagrać program w telewizji. Z ogromnym zainteresowaniem patrzyliśmy na pomieszczenia, kamery i ludzi poruszających się w pośpiechu po gmachu telewizji. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie. Oprowadzała nas po ulicach Starówki pani przewodnik, która informowała o wydarzeniach w czasie wojny i po wojnie, jakie miały miejsce na Starówce. Podziwialiśmy piękne, kolorowe kamieniczki w rynku, kawiarnie, wąskie uliczki wyłożone kamieniem, szyldy z napisami przy lokalach, wąskie przejścia pomiędzy budynkami. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, mury obronne, Pomnik Małego Powstańca. Poznaliśmy historię Polaków w czasie II wojny światowej. Odbyliśmy niezapomniany spacer, aż w kierunku Pałacu Kultury i Nauki. Na krótko zatrzymaliśmy się na Placu Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zmęczeni odpoczywaliśmy w restauracji „McDonald's”. Każdy mógł zjeść coś dobrego i wypić napój. Następnym wymarzonym punktem wycieczki był Stadion Narodowy i tu też przyszedł do nas pan przewodnik, który pokazał nam wszystkie miejsca, gdzie piłkarze przygotowują się do meczu min. przebieralnie, łazienki, siłownie, miejsca masażu, wykrywanie dopingu, sale konferencyjne, loże dla ważnych postaci z kraju i sportu, miejsca dla kibica. Na stadionie strzelaliśmy gole do bramki, a na zakończenie w tamtejszym sklepiku kupowaliśmy pamiątki.

Do Pionek wracaliśmy ogromnie zadowoleni, bo wrażeniom nie było dość. Ten niezapomniany czas wycieczki, na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Pani Janinie Papieskiej, która była organizatorem naszej wycieczki, Pani Sylwii – naszej pani pilot. Szczególnie dziękujemy Pani Magdalenie Banaszek, która dbała o nasze bezpieczeństwo ale też wykonała ciekawe zdjęcia w różnych punktach Warszawy. Podróż z Biurem Podróży „Jawal-Tour” z Radomia to ogromna, niezapomniana przygoda, relaks i przyjemność, a przede wszystkim dużo zdobytej wiedzy i informacji o Warszawie.

Serdecznie dziękujemy
Marzena Janduła, Magdalena Banaszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"