IIIa na leśnej ścieżce edukacyjnej


6 października 2015 r. klasa IIIa wyruszyła na zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Kozienice, których celem było przybliżenie zagadnień związanych z lasem. Piękna lekcja przyrody przeprowadzona przez panią Lidię Zaczyńską z Nadleśnictwa dała możliwość na poszerzenie, sprawdzenie i utrwalenie wiedzy dzieci na temat warstwowej budowy lasu, rozpoznawania drzew, krzewów i nasion.

Dzieci przyporządkowywały zwierzęta i rośliny do poszczególnych warstw lasu. Nie zabrakło też informacji dotyczących ochrony lasu przed szkodnikami oraz ochrony przeciwpożarowej. Bystrym obserwatorom przyrody nie umknął pełzający padalec i maleńka żabka. Do uszu dobiegał piękny śpiew ptaków. Rośliny występujące w wodach Puszczy Kozienickiej mogliśmy zobaczyć w urokliwym oczku wodnym.

Muzykowanie na leśnych cymbałach i poszukiwanie jesiennych darów lasu – grzybów, przyniosło wiele radości młodym przyrodnikom. Trzeba zaznaczyć, że tylko nieliczni znaleźli podgrzybka czy kanię.

Świeże powietrze i ruch sprawiły, że wszyscy z wielkim apetytem zjedli upieczone na ognisku kiełbaski. Wspólne zabawy szyszkami, odpowiedzi na pytania sprawdzające przyswojenie wiedzy z zajęć zakończyły pobyt w tym pięknym miejscu. Pozostały zdjęcia, które będą przypominać piękną lekcję przyrody.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2015/2016"