„Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”
 w jubileuszowej odsłonie


Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach już po raz dziesiąty zorganizowały imprezę sportową dla osób niepełnosprawnych pod nazwą: „Każdy jest zwycięzcą swoich słabości”.

Celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, rozbudzanie zainteresowania sportem tych osób oraz podnoszenie własnej sprawności fizycznej.

10 czerwca 2015 r. na Ogródku Jordanowskim rywalizowało ponad 100 osób z 15-tu placówek z całego regionu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych dostosowanych do indywidualnych możliwości startujących.

Igor Ciarkowski, najmłodszy uczestnik, startował w konkurencji rzut woreczkami do hula-hop i do kosza. Adam Olejarz zdobył w tej konkurencji II miejsce, Ola Majkusiak zajęła III miejsce w rzucie woreczkami do kosza, Mateusz Rozwałko wywalczył II miejsce strzelając gole do bramki, Kacper Solecki w tej samej konkurencji stanął na podium zajmując I miejsce. Sportowcom kibicowały Panie: Izabela Warchoł, Aneta Gałkowska i Lidia Jaroszek.

Organizatorzy zadbali o nasze podniebienia, skosztowaliśmy pysznego bigosu, a na osłodę było mnóstwo truskawek.

Wszyscy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Naszą grupą opiekowali się wspaniali wolontariusze z LO w Pionkach.

Lidia Jaroszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"