Rodzice uczniów wspomagają zajęcia w klasie Id


W drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015, pod kierunkiem wychowawcy klasy, dwa zajęcia edukacyjne przeprowadzone były przez rodziców-nauczycieli, którzy czynnie włączyli się w proces dydaktyczno-wychowawczy. Pierwsza lekcja to edukacja matematyczna, która odbyła się 11 marca 2015 roku.

Matematyka to królowa nauk i w myśl słów Arystotelesa „JEST MIARĄ WSZYSTKIEGO”. Ukształtowała świat, w którym żyjemy, w większym stopniu niż jakakolwiek inna dziedzina wiedzy. Warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia.

Dlatego jedna z edukacji matematycznych była przeprowadzona przez naszego gościa – mamę Julii, która jest z wykształcenia matematykiem. Na zajęciach dzieci wykonały szereg ciekawych ćwiczeń utrwalających dodawanie i odejmowanie.

Druga lekcja to edukacja społeczna. 26 maja 2015 roku gościliśmy mamę Mikołaja, która przeprowadziła pokazową lekcję o Unii Europejskiej „Jestem Polakiem i Europejczykiem”.

Poznaliśmy państwa wchodzące w skład Unii Europejskiej oraz zapoznaliśmy się z symbolami UE:[Flaga UE]

Poznaliśmy również główne cele Unii:

 

Na lekcji pracowaliśmy indywidualnie i w grupach. Zapoznaliśmy się z mapą Europy i od dziś wiemy, że jesteśmy Polakami i Europejczykami.

Obydwie lekcje były wyjątkowo ciekawe i pouczające. Dziękujemy mamom za chęć włączenia się w naszą edukację. Zawsze będziemy pamiętać wiadomości i umiejętności przekazane nam w interesujący sposób.

W załączonym pliku znajdziesz przykłady zadań matematycznych, które realizowali uczniowie.

[ikona pdf] Zadania z matematyki dla klasy 1d. [2,36 MB]

Marek Gałan
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"