III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Filmu Amatorskiego


Jakub Wierzbicki, uczeń klasy VIb, wziął udział w VI Powiatowym Konkursie Filmu Amatorskiego. Finał konkursu i wręczenie nagród miały miejsce 13 listopada 2014 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Warto zaznaczyć, że Kuba był najmłodszym filmowcem, który podjął to niełatwe zadanie. Okazało się, że świetnie sobie poradził, bowiem zdobył trzecią nagrodę – profesjonalną kamerę, by rozwijać swoją pasję.

Kuba nakręcił „Letnie wariacje na temat Harrego Pottera” jakiś czas temu, jednak nie miał okazji zaprezentować dzieła szerszemu gronu publiczności. Na potrzeby konkursu dodał kilka napisów, efektów specjalnych, a mamę poprosił, by była pierwszym krytykiem. W ten oto sposób film trafił na konkurs i został doceniony przez Jury.

Filmy oceniali: Anna Lipska i Piotr Pachocki z Miejskiego Centrum Kultury i Biblioteki oraz filmowcy Michał Grosiak i Michał Wójcicki z Centrum Aktywności Lokalnej. Gospodarzem uroczystości była pani Bożena Nakonieczna, dyrektor MCKiB, która serdecznie przyjęła zaproszonych uczniów oraz ich opiekunów i zadbała o miłą atmosferę finału konkursu.

Oby Kubie nie zabrakło zapału, a wiem, że już ma pomysł na kolejny film. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Kubie i czekamy na następne, równie udane produkcje.

Anna Rudnikowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"