Magiczna podróż klasy Ia i Ib


15 maja 2015 r. wyruszyliśmy do Magicznych Ogrodów na niezwykłą, bajkową przygodę. Za magicznymi wrotami czekał na nas animator-Krasnolud, z którym rozpoczęliśmy niezwykłą wędrówkę. Parę kroków i pierwsza niespodzianka – śpiewający skrzat, który zaprosił nas do zabawy i zwiedzania. Idąc do wioski Bulwiaków natknęliśmy się na Marchewkowe Pole. Gigantyczne marchewki zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Podczas dalszej wędrówki widzieliśmy Mroczne Drzewa, które wyglądały nawet całkiem sympatycznie oraz Magiczne Ptaki. Na Robankowej Łące biegaliśmy wśród sympatycznych ślimaków, a w Smoczym Gnieździe – wśród smoków i smoczych jaj. Potem bawiliśmy się w parku linowym. Linowe huśtawki, kosze, drabinki, pajęczyny to było dla nas nie lada wyzwanie, ale dla chcącego – nic trudnego.

To nie był jeszcze koniec atrakcji w tej magicznej krainie. Odwiedziliśmy także Kwiatową Dolinę, Krasnoludzki Gród oraz Mroczysko. Wejście do niego wymagało od nas wielkiej odwagi. Zwiedziliśmy także domki Bulwiaków. Jakaż to była frajda, gdy mogliśmy się wcisnąć do ich małych mieszkanek. Z wioski Bulwiaków odjechaliśmy ciuchcią. W czasie całej wędrówki czekało na nas do wykonania wiele ciekawych zadań: zagadki, ćwiczenia zręcznościowe, zabawy z chustami oraz zadanie Burmistrza Bulwiaków. Podczas lotu na motylach wiatr zwiał Bulwiakom z głów pomarańczowe czapki. My mieliśmy je odszukać i policzyć.

Podczas całej wędrówki ogromne wrażenie zrobiła na nas wielka przestrzeń, cudowna roślinność i przepiękne widoki. Ale to i tak nie był jeszcze koniec atrakcji. W okolicach Domu Czarodzieja – na wielkim placu zabaw mogliśmy miło spędzić czas. Były skoki na trampolinach, wspólne układanie wielkich klocków, zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach. Cały czas towarzyszyły nam „słodziutkie”, mięciutkie, „futrzaste” stworki – Mordole.

To była fantastyczna przygoda! Długo będziemy ją wspominać.

Renata Szewczyk, Aneta Gałkowska, Elżbieta Śmiechowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"