Finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Pierwszej Edycji Diecezjalnego Konkursu „Biblia i ja” pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Prezydenta Miasta Radomia, Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej im. Jana Pawła II oraz mediów – Radia Plus i „Gościa Niedzielnego”. Finał konkursu odbył się 25 lutego 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomiu.

Hasłem przewodnim konkursu był fragment pochodzący z Księgi Rodzaju : I widział Bóg, że wszystko, co stworzył, było bardzo dobre”. (Rdz 1,31)

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Diecezji Radomskiej. Nasi uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: recytacja i praca plastyczna.

Zuzanna Rdzanek z klasy VIa wspaniale zaprezentowała wiersz o tematyce biblijnej i zdobyła III miejsce. Drugi wymagany regulaminem utwór uczennica napisała sama. Również został on bardzo wysoko oceniony przez Jury. Niecodziennym przeżyciem dla Zuzi stało się udzielenie wywiadu dla Radia Plus. Finalistka konkursu opowiadała, jak rozpoczęła przygodę z tworzeniem własnej poezji.

W kategorii praca plastyczna uczestniczyli uczniowie klas: IVa, VIa, VIb. Większość prac została wyróżniona i zaprezentowana na wystawie pokonkursowej w PG nr 3 w Radomiu.

Podsumowanie wyników konkursu odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Pamiątką są wspólne zdjęcia i niezapomniane wrażenia.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłowości i życzymy kolejnych sukcesów.

Anna Rudnikowska, Agnieszka Malinowska, Maria Pęczek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2014/2015"