Była zabawa, dużo się działo, lecz wciąż zabawy było mało...

Zmieniając nieco słowa znanej piosenki, można opisać atmosferę jaka panowała na zabawie choinkowej w dniu 8 lutego 2014 r. Pięknie przystrojona sala gimnastyczna przeniosła wszystkich w przepiękny zimowy klimat.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły pani Joanna Ewa Klich, składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym dzieciom i rodzicom.

Dzieci świetnie się bawiły, między innymi dzięki zabawom, które zorganizował i przeprowadził Mały Samorząd Uczniowski. Miały okazję wcielić się w postacie znane z ulubionych bajek i wystąpić we wcześniej przygotowanym według własnego pomysłu stroju karnawałowym.

W trakcie zabawy ogłoszone zostały konkursy z elementami współzawodnictwa. Chętnych nie brakowało! W pierwszym konkursie zagłosowano na „najciekawszy strój”. W wyborze tym pomogły nam mamy - przedstawicielki Trójek Klasowych. Drugi konkurs wyłonił najlepszych tancerzy w klasach 0-III. A tu bacznym okiem obserwowali "małych tancerzy" tatusiowie. W obu konkursach przyznano po trzy nagrody pierwsze, drugie i trzecie. Konkursy cieszyły się tak dużą popularnością, że przyznano dodatkowo po 10 wyróżnień.

Za udział w konkursach dzieci zostały sowicie obdarowane słodyczami i nagrodami. Rada Rodziców dla każdej klasy przygotowała też słodki poczęstunek. W zabawie wspomagał nas wolontariat z PG nr 1 w Pionkach.

Początek zabawy przeznaczonej dla klas 4-6, który rozpoczął się w blasku promieni słonecznych, pokazał nieśmiałą stronę uczniów „piątki”. Na szczęście, wszyscy szybko się "rozkręcili". Pomogły w tym gorące rytmy i najnowsze przeboje serwowane przez DJ-a.

Niewątpliwą atrakcją zabawy były konkursy. W pierwszym wzięli udział uczniowie klas piątych. Była to znana wszystkim zabawa, w której jest kilka krzesełek i o jednego uczestnika więcej. Należało tańczyć wokół krzesełek i usiąść, gdy muzyka przestanie grać. W tym konkursie najlepszy okazał się Emil Golbert (klasa 5a), drugie miejsce zajął Adam Stępień (klasa 5a), a trzecie Jakub Mazur (klasa 5c).

Drugi konkurs dedykowany był uczniom klas czwartych. Polegał na tym, aby tańczyć w parze, trzymając dodatkowo balon. Tutaj czwartoklasiści okazali się prawdziwymi mistrzami – tańczyli długo i niestraszne były im dodatkowe utrudnienia. Jednak najlepsi okazali się Wiktoria Miller i Paweł Jaśkiewicz (klasa 4a), drugie miejsce przypadło Zuzi Bolek i Michałowi Warchołowi (klasa 4a), a trzecie Marysi Kwiatkowskiej i Kacprowi Stępniowi (klasa 4b).

Najwięcej emocji wzbudził konkurs dla klas szóstych. Tym razem ośmiu chętnych uczniów musiało zjeść ptysia bez używania rąk. Żywy doping i oklaski sprawiły, że ptysie szybko znikały. Najszybciej poradził sobie Kacper Kalbarczyk (klasa 6c), drugi był Filip Chmielnicki (klasa 6c), a trzeci Mateusz Warchoł (klasa 6b).

Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali słodkie nagrody.

Jeśli ktoś zmęczył się zabawą mógł odpocząć w czasie poczęstunku. Każdy otrzymał pysznego pączka i soczek. Zabawa była naprawdę świetna. Doskonale bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Karnawał w naszej szkole uznajemy za udany i już czekamy na kolejną imprezę.

 
Aleksandra Grabiec
Jolanta Majcher
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"