Rowerowymi szlakami Puszczy Kozienickiej

[las]

16 i 24 czerwca 2014 r. uczniowie klasy IVb wraz z wychowawczynią, panią Izabelą Warchoł oraz rodzicami: paniami Aleksandrą Monkosą, Magdaleną Jarosz, Anną Wołos i Renatą Żaczek wyruszyli na podbój rowerowych szlaków po Puszczy Kozienickiej oraz do Izby Dydaktycznej w Augustowie.

Piękno puszczańskiej przyrody zauroczyło wszystkich uczestników, fauna i flora okazała się tak bogata, że niektórych przyprawiała o zawrót głowy. Pogoda sprzyjała leśnym harcom rowerowym.

Ponieważ uczniowie dopiero co zdobyli po egzaminie teoretycznym i praktycznym upragnione karty rowerowe, mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Nie wszyscy dysponowali wspaniałą kondycją, ale z pewnością radość i dobry humor ich nie opuszczały. Oprócz „męczącego” zmagania się z pedałami rowerów, kierownicą, hamulcami i piachem na niektórych szlakach, komarami, największą frajdę i tak sprawiło ognisko – pieczenie kiełbasek zadowoliło nawet największych maruderów.

W Izbie Dydaktycznej Kozienickiego Parku Krajobrazowego oprócz obejrzenia ciekawych eksponatów zwierząt żyjących w Puszczy Kozienickiej i wysłuchania interesującej pogadanki pracownika parku, wykonywaliśmy świeczki z pszczelego kitu, sowy i maski z papieru, a najciekawszą atrakcją było karmienie żółwi: błotnych i czarnych – którym najbardziej smakowała surowa rybka. Były też wyścigi na nartach po trawie i próby chodzenia na szczudłach.

Kolejna rowerowa wycieczka już w klasie piątej!

Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"