Wigilia grup zerowych

„Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas,
grudniowa piękna noc przez ludzi wymarzona.”

Boże Narodzenie w Polsce to święto obchodzone w sposób szczególnie uroczysty. Dzieci na zajęciach w zerówce poznają piękne zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczą się kolęd, ubierają choinkę, robią ozdoby świąteczne i oczekują na gwiazdkę.

 Dopełnieniem tych działań były spotkania wigilijne – wyjątkowe i nastrojowe, zorganizowane w naszych grupach 20 grudnia 2013 roku. Swoistego uroku tym spotkaniom dodały: kolorowa choinka, zapalone świece, stół z białym obrusem, sianko i opłatek. Każde spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem. Potem dzieci wysłuchały życzeń wypowiedzianych słowami nauczycieli oraz recytacją wierszy i podzieliły się opłatkiem ze sobą i rodzicami.

       

Wspólnie zasiedliśmy przy choince do stołu zastawionego słodkościami i podziwialiśmy blask płonących świec. Aby na dobre już zagościła szczególnie świąteczna atmosfera staliśmy się świadkami niezwykłego wydarzenia – wspólnych jasełek. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały widowisko o Bożym Narodzeniu i w tak podniosłym nastroju rozpoczęły czas oczekiwania na świąteczną gwiazdkę w domu.

„0A” Elżbieta Śmiechowska
”0B” Renata Szewczyk, Aneta Gałkowska
„0C” Agata Jaworska
„0D” Barbara Dobrowolska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"