Wieczorek pożegnalny klas szóstych


Skoczył stołek do wiaderka,
Zaprosił je do oberka,
Dzbanek z półki - hyc na ziemię:
"Ja niegorszy! Poproś-że mię!"

A za dzbankiem talerz skoczył,
Dokoluśka się potoczył,
Piec, choć grubas, złapał kija
I ochoczo nim wywija.
[myślący chłopiec]

 

29 maja 2014 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w swoim pierwszym poważnym "balu" – wieczorku na zakończenie pierwszego etapu szkolnego.

Wieczorek odbył się w specjalnie w tym celu przygotowanej stołówce szkolnej. Szóstoklasiści byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Liczyli dni dzielące ich od upragnionych wakacji. I chociaż u niektórych być może zakołatała gdzieś w głowie myśl, że to już ostatnie dni w murach naszej szkoły, to jednak w końcu ruszali do tańca, by nacieszyć się towarzystwem wychowawców, koleżanek i kolegów. Wszyscy uczestnicy żywiołowo tańczyli w takt różnorodnej muzyki.

Na sali przepełnionej muzyką, której dźwięki zagłuszały wszystko inne, można było zapomnieć o trudach wytężonej nauki, w jakże ciężkim okresie tuż przed końcem roku szkolnego.

W wolnych od tańca chwilach można było się posilić, aby nie opaść z sił. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek, którym można było się delektować w przerwach między tańcami.

Roześmiane, rozbawione towarzystwo niechętnie opuszczało szkołę po zakończonej zabawie. Bal był udany i żal było się rozstawać, tym bardziej, że dla szóstoklasistów to już ostatnia zabawa w murach naszej szkoły.

Katarzyna Janas
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"