[koszyk]

9 Spotkanie Integracyjne "Tradycje Wielkanocne"

[palma]

08-04-2014


Święta Wielkanocne są wspaniałą okazją, aby spotkać się na kolejnej (już dziewiątej) imprezie integracyjnej pt. „Tradycje Wielkanocne”. A tradycje związane z tym świętem są w Polsce rzeczywiście bardzo szczególne. Na każdym stole powinny się znaleźć: pojedyncze pisanki, ewentualnie koszyczek z pisankami, palma wielkanocna i oczywiście słodkości w postaci mazurków i babek. Wszyscy uczestnicy spotkania, które odbyło się w naszej szkole 8 kwietnia 2014 r., już wiele dni wcześniej zabrali się do pracy, aby stworzyć wspaniałe dekoracje świąteczne, które nas wszystkich zachwyciły pomysłem wykonania, materiałami z których powstały i kolorami. Jury konkursowe miało „nie lada orzech do zgryzienia”, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ pomysłowość wykonawców była ogromna, a efekt pracy wspaniały.

Najpiękniejszy koszyczek wielkanocny przyjechał do nas z PSP nr 1 w Pionkach, a palma wielkanocna z WTZ Młodocin Większy. Najbardziej podobała się pisanka przygotowana przez DPS Wierzbica. Najciekawszą inscenizację obrzędu wielkanocnego przedstawili podopieczni WTZ Jedlanka Stara, a także przygotowali oryginalne ciasto.

Te wspaniałe dekoracje świąteczne mogliśmy najpierw podziwiać, a potem nawet kupić. Swoje wyroby w postaci: pisanek, kart świątecznych, wiosennych kwiatów, kogutów, kurczaków i serwetek wystawili i w imprezie uczestniczyli: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Jedlanki Starej, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych z Pionek, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek, Środowiskowy Dom Samopomocy z Jedlanki, Środowiskowy Dom Samopomocy z Pionek, Dom Pomocy Społecznej z Krzyżanowic, Dom Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Młodocina Większego oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 i nr 2 w Radomiu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 i nr 5 w Pionkach, a także uczniowie z gimnazjum nr 2 w Pionkach.

Celem tych spotkań jest popularyzacja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych oraz integracja różnych ludzi i środowisk działających na rzecz tych osób. Ale jest także inny wymiar tej imprezy, o wiele ważniejszy. Udowodnia ona jak duże są możliwości każdego człowieka niepełnosprawnego. Wzbudza podziw, szacunek i uznanie.

Wystarczy odrobina zainteresowania, dobrej woli i pomoc życzliwych ludzi, aby osoby niepełnosprawne uwierzyły w siebie, osiągnęły sukces, czuły się ważne i potrzebne. To jest dla nich motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań.

Wioletta Banaś
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"