[badminton] Sport to super zabawa [badminton]

13 listopada 2013 r. nauczyciele wychowania fizycznego Renata i Wojciech Banaś zainaugurowali przystąpienie PSP nr 5 w Pionkach do Ogólnopolskiej kampanii SPORTOWA POLSKA.

Na dobry początek otwieramy sekcję BADMINTONA SPORTOWEGO dla uczniów klas III. Dyscyplina ta należy do najintensywniejszych dziedzin z życia sportu, wymagających potężnej szybkości, precyzji i wytrzymałości.

Propagując badminton należy wyliczyć jego zalety:

O wysiłku jaki trzeba włożyć w tę grę, świadczy rekord szybkości jaki osiągnęła lotka. Leciała ona z prędkością - 332 km/h, a 1 godzina gry porównywana jest z 5 godzinami gry w tenisa ziemnego.

Aby zachęcić młodych adeptów do gry i sprawić im jeszcze większą radość, zaprosiliśmy na zajęcia medalistę mistrzostw Polski, uczestnika Uniwersjady, wielokrotnego reprezentanta Polski - pana Pawła Zielińskiego.

Wspólny trening był wspaniałą przygodą, niezwykłym doświadczeniem i inspiracją do pracy. Młodzi zawodnicy podpatrywali zagrania, naśladowali ruchy i ustawienia oraz obejrzeli profesjonalny sprzęt byłego zawodnika.

Warto czerpać z doświadczeń innych, bawić się razem i spędzać mile czas. Na koniec nie obyło się bez wspomnień i autografów. Nawet w naszym mieście są ludzie, którzy mają wielkie pasje i chcą się nimi dzielić. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi i zapraszamy do dalszej współpracy.

Renata Banaś
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"