Profilaktyka inaczej, czyli teatr zamiast lekcji

6 czerwca 2014 r. gościliśmy w naszej szkole artystów Profilaktyczno-Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa. Uczniowie klas 0-3 obejrzeli bajkę „Skrzaty ze starej szafy”, promującą zasady bezpieczeństwa. Spektakl w zabawny i pełen humoru sposób przypominał i uczył w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach, jak prosić o pomoc w chwili zagrożenia, czy też bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w widowisku „Nietykalny”, ukierunkowanym na przeciwdziałanie agresji i przemocy.

Na uwagę zasługuje fakt, iż omawiając tak ważne i trudne we współczesnej szkole zagadnienia, artyści zwrócili uwagę na pozytywne wzorce i idee, na to, że warto mieć w życiu pasje, marzenia, dążyć do postawionych sobie celów.

Odbiorcy obu spektakli mogli aktywnie uczestniczyć w ich przebiegu, prowadząc dialog z aktorami, co spotkało się z ich aprobatą i zainteresowaniem. Należy zaznaczyć, iż spektakle profilaktyczne mogły się odbyć w naszej szkole dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Pionki – Pana Marka Janeczka oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pionkach.

Serdecznie dziękujemy „za”, licząc na „jeszcze”.

Ewa Januszewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"