[król]

Rzeźba w glinie i inne wycieczkowe atrakcje...

dla uczniów z klas IIIb i IIIc


Dnia 03 czerwca 2014 r. klasa IIIb – pana Marka Gałana i IIIc – pani Jolanty Majcher były na wycieczce w Radomiu.

Rozpoczęliśmy pracowicie od zwiedzania Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Odbyliśmy spacer po wystawach, podziwiając obrazy „mistrza Jacka” – patrona muzeum – artysty urodzonego w Radomiu, największego polskiego symbolisty.

Druga wystawa przypominała nam, że Radom w okresie Rzeczypospolitej Szlacheckiej był ważnym miastem trybunalskim, w którym przez 150 lat funkcjonował Trybunał Skarbowy Koronny, rozstrzygający istotne dla obronności państwa sprawy. Mieliśmy okazję poznać radomskie dinozaury i inne zwierzęta oraz bogaty świat roślin występujący na tym terenie.

Na koniec zwiedzania mogliśmy przenieść się w „świat bajek” – przypominając sobie postacie z dzieciństwa Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Pinokia i wiele innych.

Po muzealnym spacerze braliśmy udział w warsztatach modelowania z gliny. Każde dziecko miało wykonać rzeźbę przestrzenną pt. „Moja dłoń”, lub „Moja głowa”. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem radomskiego rzeźbiarza pana Marka Citka. Wszystkie dzieci z zadania wywiązały się znakomicie. Przydały się sprawne ręce. W nagrodę za trud bawiliśmy się w nowoczesnym Centrum Rozrywki – grając w kręgle. Tym razem ćwiczyliśmy celność rzutów kulami, rywalizując „na wesoło” między sobą. Radości i emocjom nie było końca.

Aby nabrać sił, w drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy restaurację McDonald's. Każdy wybrał swoje ulubione przekąski. Wycieczka była wyjątkowo udana, co widać na zdjęciach.

Jolanta Majcher
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"