Puszcza Kozienicka – piękna i tajemnicza

[żółw]

Wprawdzie zbliżał się koniec roku szkolnego, jednak uczniowie klasy Ia i IIb postanowili zgłębić wiedzę o Puszczy Kozienickiej, tym razem w terenie. 24 czerwca 2014 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Nadleśnictwa Kozienice, gdzie pani Lidia Zaczyńska w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam mnóstwo informacji o Puszczy Kozienickiej. W sali edukacyjnej kolorowe ilustracje pomagały lepiej utrwalić zdobywaną wiedzę o zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy, a nagrody za prawidłową odpowiedź zachęcały do aktywnego udziału w zajęciach.

Spacer ścieżką dydaktyczną „Podgaje” wzbogacił wiedzę na temat warstwowej budowy lasu, rozpoznawania drzew, krzewów i nasion oraz zagadnień związanych z ochroną przyrody i ochroną przeciwpożarową.

Rzuty do celu szyszkami – sportowa rywalizacja, a jednocześnie przykład zabawy, która daje frajdę i ogromne emocje i nie niszczy przyrody.

Chwila odpoczynku i pieczenie kiełbasek, a potem ich konsumowanie na łonie natury, to kolejny punkt naszego pracowitego, a jakże przyjemnego dnia.

Najedzeni i wypoczęci wyruszyliśmy w kierunku arboretum, aby podziwiać 26 gatunków drzew i 20 gatunków krzewów i krzewinek występujących na terenie Puszczy Kozienickiej. Skalniak oraz oczko wodne z roślinami występującymi w wodach Puszczy Kozienickiej zachwyciło wszystkich uczestników. Nasze odwiedziny w Nadleśnictwie Kozienice dobiegły końca. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie.

Wrócimy tu jeszcze nie raz, ponieważ las i jego mieszkańcy to fascynujący temat i chcielibyśmy go zgłębiać w każdej porze roku.

W drodze powrotnej do szkoły podziwialiśmy zwierzęta w sklepie zoologicznym, jedne mniej inne bardziej egzotyczne, ale wszystkie piękne.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"