UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z tradycją w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach 28 października 2013 r. odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.

Aktu pasowania na ucznia dokonała Dyrektor Szkoły – pani Joanna Klich wraz z zaproszonymi osobami. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Pionki – pan Marek Janeczek, dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Pionkach – pani Barbara Glimasińska, Przewodniczący Rady Miasta – pan Bohdan Tosza, radni miasta Pionki, Przewodniczący Rady Rodziców PSP nr 5 w Pionkach – pan Michał Golbert, rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły.

To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Dzieci przedstawiły program artystyczny i udowodniły, że są gotowe do podjęcia nauki w szkole. Zobowiązały się uczyć i pracować w „krainie muzyki”, „krainie pracy”, „krainie miłości” i „krainie mądrości”.

Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie uczniów. Dzieci otrzymały gratulacje od zaproszonych gości, Dyplom Pasowania na Ucznia i upominki przygotowane przez uczniów klas trzecich.

Po uroczystej akademii odbył się Bal Pierwszaka obchodzony corocznie jako tradycja szkoły.

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli ważny etap w swoim życiu. Podejmują naukę i od tego jaki wkład włożą w zdobywanie wiedzy zależeć będzie ich powodzenie, ich sukces w naszej szkole. Życzymy im wiele radości, najlepszych ocen w nauce i zachowaniu, życzliwych kolegów i koleżanek, a nade wszystko powodzenia w nauce.

 
Poniżej film prezentujący fragmenty uroczystego ślubowania klas pierwszych.
 
 
Marzena Janduła
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"