[komputer]

Czy komputer może zawładnąć Twoim życiem?


20 czerwca 2014 roku odbyło się w naszej szkole przedstawienie, które było podsumowaniem całorocznej pracy w projekcie edukacyjnym „Indywidualizacja – drogą do sukcesu dziecka”. Dzieci z klas I–III uczestniczyły w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Panią Dyrektor Joannę Ewę Klich i Panią Izabelę Warchoł oraz w zajęciach tanecznych pod czujnym okiem Pani Lidii Żuchowskiej. W przedstawieniu wystąpiły także rozśpiewane dzieci przygotowane przez Panią Marię Pęczek.

Początkowo miała to być sztuka pt. „Opowieść wigilijna XXI wieku”, potem jednak zmieniliśmy tytuł na „Opowieść szkolna XXI wieku” – ponieważ tematyka przedstawienia ściśle związana była z codziennymi problemami uczniów dotyczącymi uzależnienia się od komputera. Główny bohater, Jacek, bardzo pochłonięty grami komputerowymi, ciągle zajmujący się telefonem komórkowym lub laptopem, nie zauważył, że zaczął tracić nad tym kontrolę – a poza tym zobojętniał na otoczenie: rodziców, siostrę, szkolnych przyjaciół. Dopiero wizyta trzech duchów zapowiedziana przez diabły przynosi rezultaty.

Jacek ulega przemianie – z chłopca bardzo nieroztropnego zmienia się w syna, brata i kolegę porządnego. Wśród aniołków jest szczęśliwy i składa obietnicę poprawy – postanawia także zająć się swoim zdrowiem fizycznym i zacząć uprawiać sport. Ostrzeżenia, które przekazują mu duchy, są bardzo aktualne i skierowane nie tylko do niego, ale do każdego dziecka, które jest zagrożone uzależnieniem od przesiadywania przed komputerem.

Izabela Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"