[różdżka]

Magiczny Dzień Dziecka

Szczęśliwe dzieci są radością rodziców, a szczęśliwi uczniowie – radością nauczycieli, dlatego też rodzice i wychowawcy dzieci z klas 4a i 5a postarali się aby Dzień Dziecka był dla nich dniem niezwykłym. Co prawda był on obchodzony dopiero 4 czerwca 2014 r., ale warto było zaczekać na te atrakcje kilka dni.
Nie musieliśmy jechać daleko, aby spędzić ten dzień ciekawie. Zaledwie 50 km od Pionek – w Mościskach – znajduje się park rozrywki i edukacji „Farma Iluzji”. Zanim tam dotarliśmy odwiedziliśmy kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny „Wyspa Wisła” w Stężycy, gdzie można schronić się przed miejskim zgiełkiem i delektować urokiem natury. My obejrzeliśmy fragment starorzecza Wisły oraz występ „gwiazd estrady” w amfiteatrze ;)

Nasz główny punkt programu czyli zwiedzanie „Farmy Iluzji” rozpoczęliśmy od Latającej chaty tajemnic. Ten „krzywy” domek pokazuje jak łatwo oszukać nasz mózg. W muzeum iluzji natomiast łatwo było nabić sobie guza w korytarzu luster oraz poczuć się ciągle obserwowanym będąc w pokoju hollow-face.

Farma to miejsce gdzie co krok można zatrzymać się przy czymś zastanawiającym i zmuszającym mózg do niekonwencjonalnego myślenia, to zdobywanie doświadczenia przez świetną zabawę.

Na „Farmie iluzji” wszystko wydaje się dziwne, niewyjaśnione, mamy nadzieję że to co tam zobaczyli uczniowie rozbudziło ich ciekawość i skłoni ich w przyszłości do poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z iluzją i figlami jakie może spłatać ludzki umysł.
Drugim punktem programu dnia była wizyta w Szkole Magii w Jabłonowcu. Wszyscy poczuliśmy się jak w bajce, choć jak to w szkole nie zabrakło lekcji – dobrego wychowania, znajomości literatury, latania na miotle i sporządzania eliksirów ;)

Beata Jaśkiewicz,  Ewa Zamorska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"