SPORTOWA POLSKA

W poniedziałek 10 lutego w PSP 5 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W ramach ogólnopolskiej kampanii SPORTOWA POLSKA, „Piątkę” odwiedził znany polski sportowiec Tomasz Hajto.

Podczas sympatycznej rozmowy z uczniami klas szóstych opowiedział o swojej karierze piłkarza, o występach jako reprezentant Polski w kadrze kraju i o grze w klubach zagranicznych. Zachęcał dzieci do aktywności fizycznej, propagował różne dyscypliny sportu. Obecnie, kiedy nie jest już czynnym piłkarzem, pasjonuje się tenisem ziemnym. Propaguje jego walory zdrowotne i rekreacyjne.

Niespodzianką dla uczestników spotkania było rozegranie pokazowego meczu w tenisa ziemnego, pomiędzy Panem Tomaszem Hajto, a Burmistrzem Miasta Pionki Panem Markiem Janeczkiem, który zakończył się wynikiem 3:1 dla Tomasza Hajto.

Panowie własnym przykładem udowodnili, że aktywność fizyczna może towarzyszyć człowiekowi przez całe życie, wystarczy tylko znaleźć „coś”, co sprawia nam przyjemność.

Ruch jest dla nas sprawą priorytetową, fundamentem zdrowia, poprawia jego stan na różne sposoby. Jest najtańszym i najprostszym sposobem zapobiegania wielu schorzeniom.

Wierzymy, że dla niektórych to będzie początek apetytu na sport i podświadomie – na zdrowie. Jeśli nawyk minimalnego nawet wysiłku fizycznego zostanie zaszczepiony nam w młodości i jeżeli już wtedy docenimy jego wagę, to w przyszłości czerpać będziemy same korzyści: bądź to jako własną dobrą kondycję i świetne samopoczucie, bądź jako sport wyczynowy, który może przecież zaowocować laurem olimpijskim.

Renata Banaś
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"