Uroczyste zakończenie roku szkolnego

2013/2014

Jeszcze tylko jeden dzionek
i wakacje upragnione…
 

Rok szkolny 2013/2014 przeszedł już do historii. Będziemy go wspominać jako bardzo pracowity i owocny. 27 czerwca społeczność PSP nr 5 w Pionkach zgromadziła się, by uroczyście podsumować pracę w minionym roku szkolnym i pożegnać absolwentów – uczniów klas szóstych.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Joanna Klich. Pani dyrektor serdecznie powitała uczniów, licznie zgromadzonych rodziców, gości, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć dwóch zmarłych w ostatnich miesiącach nauczycielek – pani Marzeny Książek i pani Bożeny Janczyk. Pozostaną one w naszej pamięci i w naszych sercach.

Po przemówieniu pani dyrektor oraz przewodniczącego Rady Rodziców nadszedł moment wręczenia Listów Gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w nauce i wzorowej postawie. Bez pomocy rodziców, zainteresowania i słów zachęty nie udałoby się osiągnąć sukcesu.

Pani dyrektor dziękowała również rodzicom z trójek klasowych odchodzących szóstoklasistów, którzy z zaangażowaniem włączyli się w działania szkoły.

Zakończenie roku to przede wszystkim czas podsumowania całorocznej pracy uczniów. Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, zasłużyli na nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Mieliśmy okazję poznać najbardziej pracowitych i ambitnych szóstoklasistów, którym świadectwa ukończenia szkoły wręczyła osobiście pani dyrektor.

Przyszedł czas na ostatnie wystąpienie przedstawicieli klas szóstych. Podziękowali oni gronu pedagogicznemu za trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie oraz pożegnali się z młodszymi kolegami i koleżankami.

Kolejnym bardzo ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru. Poczet sztandarowy klas szóstych w składzie: Filip Chmielnicki, Klaudia Grabowska, Agnieszka Wołos, przekazał sztandar uczniom klasy piątej: Jakubowi Wierzbickiemu, Aleksandrze Rutce i Emilii Gruchot. Piątoklasiści przyrzekali, że będą opiekować się sztandarem i sumiennie wywiązywać z obowiązków. To wielki honor i zaszczyt móc reprezentować szkołę w najważniejszych uroczystościach.

Miłym akcentem było wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy zajęli najwyższe miejsca w konkursach i zawodach. A nie brakowało ich w tym roku. Uczniowie mogli sprawdzić w ten sposób swoją wiedzę i umiejętności, jak również zmierzyć się z nowymi wyzwaniami oraz zdobyć cenne doświadczenie.

Pani dyrektor Joanna Klich podziękowała sponsorom, którzy wielokrotnie wspierali szkołę, fundowali nagrody w różnych konkursach, zawodach sportowych lub w inny sposób włączali się w organizowanie szkolnych uroczystości.

Słowa podziękowania za współpracę dyrektor szkoły skierowała również do obecnego na akademii przedstawiciela Policji. Zakończenie roku to dobra okazja, by kolejny raz zwrócić uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Najważniejsze z nich zostały uczniom przypomniane.

W części artystycznej akademii wystąpili uczniowie z klas piątych. Mogliśmy obejrzeć humorystyczne scenki z życia uczniowskiego i wysłuchać popisów wokalnych. Uroczystość uświetniły rytmiczne tańce uczennic przygotowanych przez panią Lidię Żuchowską.

Akademię poprowadziły uczennice klasy piątej – Julia Dziekan i Julia Skiba.

Na zakończenie dyrektor szkoły Joanna Klich życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia absolwentów, krótkie spotkanie z wychowawcami, odebranie upragnionych świadectw i... WAKACJE!!!

Monika Dziekan, Beata Jaśkiewicz, Anna Rudnikowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"