Dzień Rodziny w klasie Ia


Dziękuję ci mamo za wszystkie uśmiechy i pogodne dnie,
Dziękuję ci mamo za piosenki twe.

Dziękuję ci tato za radość w naszym domu,
Dziękuję ci tato pamiętaj mogę ci już pomóc.

Dziękuję ci mamo za twe mądre rady,
Dziękuję ci mamo te rady zapamiętamy.

Dziękuję ci tato za to, że jesteś wyrozumiały,
Dziękuję ci tato za to, że jesteś kochany.

 

23 czerwca 2014 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy Ia. W tym dniu każde dziecko chciało podziękować swojej Mamie i swojemu Tacie za miłość, dobroć, kochające serce. Była też okazja, aby przeprosić za swoje zachowanie i to wszystko, co sprawia przykrość rodzicom.

Koncert życzeń i prezentowane w nim piosenki i wiersze w wykonaniu dzieci wzruszały, rozśmieszały, zachęcały do głębszej zadumy. Z wielką uwagą każdy rodzic oglądał występ swojego dziecka. Nie ważne czy rola była długa, czy krótka, najważniejsze było to, że płynęła z głębi małego, kochającego serca.

Po programie artystycznym dzieci wręczyły rodzicom upominki. Każda mama otrzymała piękną, czerwoną różę, dla taty była specjalnie na tę okazję przygotowana laurka. Taniec w wykonaniu dziewczynek podsumował wspaniały występ dzieci. To nic, że był występ, że zajęcia rozpoczęły się o ósmej rano. W pierwszakach nadal drzemały niespożyte pokłady energii, co można było zauważyć na mini dyskotece zorganizowanej w sali po występach.

Wspólne biesiadowanie przy wyśmienitych ciastach, przygotowanych oczywiście przez mamy zakończyło tę niecodzienną uroczystość.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"