[eko-at]

Obchody Dnia Ziemi w PSP nr 5
[trawa]

[eko-ziemia]

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Tematem przewodnim wszystkich prezentacji będzie klimat. Chcemy przez zabawę uczyć jak zmienia się klimat, jak można niwelować skutki jego zmian i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.

Światowy Dzień Ziemi 2014 będzie częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pod hasłem

"Zmieniaj nawyki - nie klimat!"


Świat dostrzegł już problem zmian klimatycznych.
A TY czy wiesz, że twoje postępowanie w codziennym życiu ma wpływ na emisję CO2,
 a tym samym zmiany klimatyczne?

Razem możemy zadbać o nasz wspólny dom – Ziemię!

Mamy ją tylko jedną i nie tylko dla siebie!

Bądź odpowiedzialny!!

Postępuj ekologicznie!!!

Niech BŁĘKITNA PLANETA zawsze tętni życiem!


Co możesz zrobić?

  1.  Wyłącz „stand-by” - Komputery, telewizory itp. urządzenia zużywają energię nawet gdy są wyłączone (mają tryb czuwania), a więc na koniec dnia wyłącz światełko „stand-by”.
  2.  Kupuj rozważnie - Tylko to co jest ci potrzebne, artykuły spożywcze na wagę , bez zbędnych opakowań (tacek plastikowych, styropianowych, folii).
  3. Podróżuj efektywnie - Gdy tylko możesz korzystaj z autobusu lub roweru - zamiast samochodu osobowego, zmniejszysz emisję CO2 i korki na drogach.
  4. Posadź drzewo - Każde z nich potrzebuje CO2 do fotosyntezy, a produkuje tlen, zmniejsza hałas, pochłania pyły.
  5. Stosuj „zieloną energię” - Wszystkie żywioły: wiatr, woda i słońce mogą całkowicie zaspokoić światowe zapotrzebowanie energetyczne, nie powstają wtedy żadne odpady, jest to energia ekologiczna.
  6. Oszczędzaj energię
  1. Ogranicz ilość odpadów

W ramach obchodów DNIA ZIEMI w tym roku szkolnym:

  1. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Ekotest”. 43 uczniów klas 4-6 z naszej szkoły rozwiązywało test w dniu 15 kwietnia 2014 r, na wyniki musimy poczekać do 26 maja,
  2. ogłaszamy także 3 konkursy szkolne,

 

Termin dostarczania prac konkursowych do nauczycieli przyrody upływa dnia 15 maja 2014 r. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w tych konkursach i życzymy sukcesów przy rozwijaniu swoich zainteresowań.

Wioletta Banaś
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"