26 maja 2014 - Dzień Matki w klasie IIIa

[śpiewające dzieci]

 

"Matka. To jedno słowo, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są na zawsze najpiękniejsze wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty.

Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie. Pamiętajmy o Mamie w dniu jej święta. Obchodzimy je zawsze 26 maja, w okresie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów. Niech one będą dowodem wdzięczności i szacunku należnego każdej matce.

W dniu tym, wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, uczeń – własnoręcznie wykonany upominek, dorośli nieraz żyjący z dala od matek, ślą im najcieplejsze myśli, kwiaty, depesze, piosenki. Dzieci składają u nóg matek nieporadne laurkowe wierszyki. My także dzisiaj swoim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia płynące z małych, ale gorących serc."

Tymi pięknymi słowami uczniowie klasy IIIa powitali swoje kochane Mamy i zaprosili do wysłuchania części artystycznej. A to już była prawdziwa niespodzianka. Dzieci w tajemnicy uczyły się wierszy, słów piosenek. Kilka dziewczynek przygotowało układ taneczny. Adaś grał na gitarze. Dzięki wsparciu finansowemu kochanych Tatusiów uczniowie obdarowali swoje mamy pięknymi białymi różami, przygotowali słodki poczęstunek i mały serwis kawowy.

Mamy ze wzruszeniem i łzami w oczach słuchały wierszy i piosenek w wykonaniu swoich pociech. Uczniowie klasy IIIa to prawdziwe zuchy. Musicie to zobaczyć.

 
 

 

Małgorzata Chmielnicka
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"