[róża]

DZIEŃ MATKI W KLASIE IB

[róża] 
[buziak] [buziak][buziak][buziak][buziak][buziak][buziak][buziak][buziak][buziak]

Święto Dnia Matki uczniowie klasy Ib obchodzili w miesiącu maju. Na ten dzień dzieci przygotowały się szczególnie uroczyście. Dziewczynki zadbały o wystrój sali, dekoracje na stołach, świece, kwiaty, serwetki. Chłopcy ustawili stoły i krzesła, aby każdy zaproszony gość siedział blisko siebie i w miejscu wygodnym. Stoły ustawili pod ścianami sali, zaś w środku stał bukiet czerwonych róż dla wszystkich mam.

Przygotowania do uroczystości trwały dwa tygodnie. Uczniowie uczyli się na pamięć wierszy, słów piosenek, a największe starania włożyli w inscenizacje do wiersza Jana Brzechwy. Stroje wymyśliły dziewczynki: Lena i Patrycja i to one zagrały główne role. Zastosowały gesty, mimikę, ruch ciała, po prostu odegrały wspaniale role pana Hilarego z wiersza „Okulary”.

Mikołaj i Ignacy przedstawili scenkę z komiksu na temat pomagania sobie w różnych sytuacjach, aby w życiu dorosłym i teraz mieć przyjaciół – taka była główna myśl utworu. Wszyscy uczniowie deklamowali wiersze i zaśpiewali piosenkę.

Pod koniec występu dzieci wręczyły swoim mamom kwiaty, własnoręcznie wykonane laurki, złożyły życzenia. Na twarzach matek pojawiały się łzy radości i wzruszenia. Po występach dzieci odbył się poczęstunek dla wszystkich. Na długo pozostanie w pamięci ten dzień pełen miłych chwil, rozmów, śmiechu i wspólnego przebywania ze sobą.

Takie spotkania wyzwalają pozytywne odczucia u dzieci, pragnienia bycia dobrym dla matek, poszanowanie ich pracy, codziennego wysiłku włożonego w wychowanie i troskę o każdą chwilę ich życia.

Dziękujemy wszystkim mamom uczniów klasy Ib za przybycie na tę uroczystość i życzymy zdrowia i radości na każdy dzień ich życia.

Marzena Janduła
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"