Na tropach zaginionych dinozaurów

[zielony dinozaur]
[trawa][trawa][trawa][trawa]

Dnia 2 czerwca 2014 r. uczniowie klasy Ib i klasy Vc pojechali na wspólną wycieczkę do Bałtowa. O godzinie ósmej rano wyjechaliśmy w drogę. Dzień zapowiadał się pochmurny, ale humory wszystkim dopisywały. Po zajęciu miejsc w autobusie zaczęły się swobodne rozmowy, a dzieci poznawały się lepiej. W miłej atmosferze, szybko minęła podróż do Bałtowa. Zaczęliśmy zwiedzanie od historycznego młyna, w którym znajdowały się urządzenia do przemiału ziarna. Z zaciekawieniem słuchaliśmy informacji i oglądaliśmy urządzenia w młynie. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Jura Parku. Poznaliśmy nazwy dinozaurów i zobaczyliśmy te zwierzęta w ich naturalnej wielkości. Przewodnik interesująco opowiadał o życiu zwierząt.

Ciekawa była wystawa minerałów. Niezapomniane wrażenia zostały po obejrzeniu wystawy Gondwany, czyli informacje dotyczące pracy paleontologa i szukanie szczątków dinozaurów przy użyciu łopat i specjalnych szufelek. Radości było dużo, gdy udało się odkopać fragmenty głowy lub tułowia tych zwierząt.

 Po pracy wszyscy byliśmy głodni. W barze zorganizowano dla nas grilla, smakowały kiełbaski z musztardą i gorąca herbata. Potem był deser.

Kupowaliśmy pamiątki z Bałtowa: miniaturki dinozaurów, maskotki, kamienie do obróbki ręcznej, obrazki, breloczki.

Dalej wyruszyliśmy kolejką po Bałtowie. Jechaliśmy wąwozem wśród pięknej przyrody bałtowskiej, podziwialiśmy stare dęby, buki, graby oraz całą okolice. W drodze powrotnej w Zwoleniu jedliśmy lody.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele i mama ucznia z klasy Ib. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Wycieczkę zorganizowało dla nas Biuro Turystyczne „Gromada” w Radomiu ul. Narutowicza 9. Serdecznie dziękujemy za miłą obsługę i atrakcyjną ofertę wycieczki. Szczególne podziękowania dla pana kierowcy, który szczęśliwie przywiózł nas do Pionek, a w czasie wycieczki dbał o nasze bezpieczeństwo i dobre humory.

Marzena Janduła
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"