Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

2 września 2013 r. o godzinie 830 uczniowie i nauczyciele PSP nr 5 spotkali się na sali gimnastycznej, aby zainaugurować Rok Szkolny 2013/2014.

Uczniowie z uwagą wysłuchali słów Dyrektora Szkoły - pani Joanny Ewy Klich, odnoszących się do właśnie rozpoczynającego się roku szkolnego. Pani dyrektor wskazywała na różnorodne aspekty pracy nauczyciela, nie tylko jako pedagoga, ale również jako wychowawcy młodego pokolenia. Zwróciła uwagę na szerokie spektrum działań podejmowanych przez nauczycieli nie tylko w sferze edukacji, ale także w innych obszarach życia łączących szkołę, uczniów i rodziców. Chwilą ciszy, cała społeczność szkoły uczciła pamięć tragicznie zmarłego ucznia klasy Vb -  Adama Olszewskiego. Na koniec spotkania inaugurującego nowy rok szkolny, pani dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości w pracy i sukcesów w nauce oraz radości z czasu spędzanego w szkole w gronie koleżanek i kolegów.

Jakiś czas później na sali pozostali już tylko uczniowie klas pierwszych, ich wychowawcy i dyrekcja szkoły. Po sprawdzeniu obecności, dzielne pierwszaki dziarsko ruszyły do swoich nowych sal, aby rozpocząć nowy etap edukacji.

O godzinie 1000 na sali gimnastycznej pojawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. 97 uczniów utworzy 4 oddziały przedszkolne, aby za rok stać się kolejną grupą pierwszoklasistów. Na razie zaś w atmosferze niepewności i przy wsparciu rodziców poznają nową szkołę, sale lekcyjne i wychowawców.

I chociaż część rodziców, których pociechy po raz pierwszy ruszają do szkoły, w duchu zastanawia się jak to będzie? Czy ich dziecko, które ma dopiero 5 lat, poradzi sobie w nowej sytuacji? No cóż... my wiemy, że będzie dobrze!


Michał Warchoł
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2013/2014"