Tradycje Wielkanocne
8 Impreza Integracyjna
 

    Święta Wielkanocne - czyli inaczej święta Zmartwychwstania Pańskiego, są najcudowniejszym symbolem zwycięstwa dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, ducha nad materią. Dlatego też w naszej tradycji, okres ten obchodzony jest niezwykle uroczyście, świątecznie i hucznie. Odnowienie duchowe, które daje Zmartwychwstanie Pańskie, odbycie rekolekcji i odpuszczenie grzechów, niesie wiosnę w sercu każdego człowieka.
    W naszej szkole czas przygotowań do świąt także jest wyjątkowy. Dekoracje korytarzy i sal obfitują w pisanki, koguciki i baranki.
    14 marca 2013 r. w murach naszej placówki, po raz kolejny odbyła się impreza pod hasłem "Tradycje Wielkanocne". Organizatorem tego wydarzenia były WTZ w Pionkach, a współorganizatorami PSP nr 5 oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

    Celem tej uroczystości jest popularyzacja twórczości osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna. Dlatego wśród zaproszonych gości były osoby reprezentujące różne placówki zajmujące się kształceniem i opieką nad osobami niepełnosprawnymi oraz ich podopieczni. Idea wspólnego spotkania i zaprezentowania artystycznych prac poprzez konkursy i kiermasze daje możliwość samorealizacji wielu osobom, które nie w pełni wierzą w swoje możliwości.

    Uczestnicy tej wspaniałej imprezy, po raz kolejnych udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Wspaniałe ciasta, koszyczki, pisanki, kolorowe ozdoby świąteczne i wciągające występy artystyczne pokazały, jak siła ducha zwycięża ograniczenia ciała.
    Chociaż, wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, to jednak jury konkursu musiało wyłonić zwycięzców. Okazało się, że najwięcej nagród zdobył Dom Pomocy Społecznej z Wierzbicy, a najpiękniejsza pisanka powstała na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Pionkach. Uczniowie z klasy Vb naszej szkoły zajęli II miejsce za przygotowane ciasta i II miejsce za najładniejsze jajko.

    Jednak nie tylko zwycięzcy cieszyli się ze swoich nagród. Każdy z uczestników konkursu, niezależnie od osiągniętego wyniku otrzymał upominek od organizatorów. Nagrody i dyplomy wręczali wspólnie: zastępca dyrektora PSP nr 5 w Pionkach pani Katarzyna Stolarska, kierownik WTZ w Pionkach pan Jerzy Furga i zastępca przewodniczącego Rady Miasta Pionki pan Kazimierz Myśliwiec.

 
Aneta Gałkowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"