Utalentowany
"Dzień Dziecka"
 

    PSP nr 5 w Pionkach to szkoła wyjątkowa. Uczniowie odkrywają tutaj swoje różnorodne talenty i rozwijają zdolności. Udowodnili to uczestnicy drugiej edycji Szkolnego Konkursu "MAM TALENT".

    Rywalizacja i wstępne przygotowania rozpoczęły się dużo wcześniej. Pierwszy etap stanowiły eliminacje przeprowadzone przez wychowawców i zespoły klasowe. Wytypowano w ten sposób po 2 podmioty wykonawcze z każdej klasy - np. solistę i zespół. Drugi etap to finał szkolny, który odbył się 29 maja 2013 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka. Emocji było co niemiara.
    Uczestników powitały ciepłymi słowami: pani dyrektor - Joanna Klich oraz zastępca dyrektora pani Katarzyna Stolarska, dodając zarazem otuchy wszystkim stremowanym i z niecierpliwością oczekującym na występ artystom. Rolę konferansjerek znakomicie pełniły uczennice z klasy VIc: Karina Rojek i Magda Brzozowska.
    W gronie szacownego jury zasiadły wirtualnie: uczuciowa dziewczyna z temperamentem, piękna, zgrabna i powabna Agnieszka Chylińska (w postać wcieliła się pani Sylwia Gałek), a także Małgorzata Foremniak (godnie reprezentowana przez panią Annę Rudnikowska) - groźna w swych ocenach, ale nie pozbawiona uczuć. Nie mogło zabraknąć także męskiego głosu młodego, zdolnego jurora, łagodnego jak baranek i jednocześnie zimnego jak bałwanek - Kuby Wojewódzkiego (w tę rolę, bezbłędnie weszła pani Aleksandra Grabiec).

    Jako pierwsi na scenie zaprezentowali swój talenty uczniowie klas I-III. Publiczność w zachwycie wsłuchiwała się w piękną grę młodej skrzypaczki, porywające wykonania hitów w języku angielskim i polskim oraz obserwowała dynamiczne układy choreograficzne. Mimo maleńkiej tremy na początku, młode talenty pokazały niebywałe umiejętności.

    Potem poszło jak burza. Kolejni uczestnicy zaskakiwali świetnym głosem, pomysłowością, perfekcją ruchów i wspaniałym wyczuciem rytmu. Jury nie szczędziło pochwał i słów uznania dla posiadaczy wspaniałych talentów.

    Cała sala wielokrotnie przyłączała się do śpiewu i wtórowała młodym artystom. Niekiedy trudno było usiedzieć w miejscu, bo nogi same rwały się do tańca.
    Nie zabrakło również chętnych do pochwalenia się zdolnościami plastycznymi. Uczennice z klasy IIIb wykonywały przy sztalugach swoje prace, a my mogliśmy podpatrywać i podziwiać ich dzieła.

    W końcu przyszedł czas ogłoszenia wyników. Wyboru największego talentu, i tych tylko ciut mniejszych dokonali uczniowie i pracownicy PSP nr 5. Tym razem, swoimi umiejętnościami oczarowali nas:

  1. Julia Mularska i Klaudia Dziedzic (kl. 4a),
  2. Jakub Chołuj i Jakub Wierzbicki (kl. 4b),
  3. Paulina Bonasewicz, Daria Kustra, Martyna Sąpor, Roksana Szałonik, Marysia Kwiatkowska, Julia Majewska (kl. 3b),
  4. Borys Deszczka (kl. 4a),
  5. Eliza Wosztyl (kl. 2a),
  6. Filp Golbert (kl. 4a),
  7. Wiktoria Cibor (kl. 5c).

    Nagrody dla zwycięzców, to niespodzianki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły oraz Radę Rodziców. Dzięki ich hojności uczniowie mogli cieszyć się z gier edukacyjnych, puzzli, a także pięknych kolorowych przyborów szkolnych. Przy wręczaniu nagród dla młodych artystów, Dyrekcję Szkoły wspomagało Jury Konkursu oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Michał Golbert.
    Jeszcze tylko uścisk dłoni, gratulacje i druga edycja Szkolnego Konkursu "Mam Talent" przeszła do historii.

    Odkrywanie talentów to fascynująca przygoda i wspaniała zabawa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak ekscytującego widowiska: pani Annie Kuczmerze (scenariusz i reżyseria), pani Agnieszce Lis (dekoracje), paniom Aleksandrze Grabiec i Anecie Golisz (przygotowanie dyplomów) i panu Michałowi Warchołowi, który niestrudzenie utrwala na zdjęciach to, co potem można obejrzeć w sieci.

    Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować...

Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

 
Sylwia Gałek, Anna Rudnikowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"