Powiatowe Zawody Łyżwiarskie

    W dniu 18 lutego 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Zawodach Łyżwiarskich. Zawody odbyły się na lodowisku "Biały Orlik" przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pionkach. Polegały na indywidualnej rywalizacji w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Tor przeszkód zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, balans ciałem, utrzymanie równowagi, jazda pod przeszkodą, zatrzymanie oraz strzał krążkiem do bramki.

    Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Markowska (IIIa), Klaudia Amanowicz (IIIa), Andżelika Korcz (IVc), Natalia Synderczyk (Va), Jan Nowocień (Va), Daniel Synderczyk (VIc), Dawid Panek (VIc).
    Najlepszy czas w zawodach uzyskała Natalia Synderczyk, która pokonała zawodniczki pionkowskich oraz radomskich szkół i wywalczyła I miejsce. W rywalizacji chłopców II miejsce zdobył Daniel Synderczyk. Zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

    Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy dzielnie reprezentowali PSP nr 5 w zawodach i przyczyniają się do popularyzacji łyżwiarstwa!

 
Sylwia Krupa


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"