Dzień Matki w PSP nr 5

 

    Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. W przygotowaniach do obchodów święta naszych mam uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych i klasy pierwsze ze swoimi wychowawcami.

    Serdeczne życzenia na ręce kochanych Mam złożyła Pani Dyrektor Joanna Ewa Klich. Miłym dodatkiem do życzeń były ofiarowane przez dzieci upominki oraz montaż recytatorsko - muzyczny. Występy małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą kwiaty oraz szczery uścisk ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.

    Wiele wzruszeń, łez i uśmiechów wzbudziły portrety mam wykonane przez dzieci. Mamy z dumą, życzliwym uśmiechem, jak i z niedowierzaniem odnajdywały siebie wśród wielu zaprezentowanych prac.

    Tegoroczne obchody Dnia Matki upłynęły także pod znakiem zabawy w zmaganiach konkursowych. Wybrane drużyny Mam i Uczniów dzielnie walczyły, pokonując konkursowe trudności. Nie było przegranych, a za wolę walki i uczciwą konkurencję wszystkich uhonorowano pamiątkowymi medalami.

    Dla dzieci impreza ta była znakomitą okazją, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz pochwalić się swym talentem plastycznym, muzycznym i recytatorskim, a dla rodziców okazją do przeżyć i wzruszeń.

 
Dorota Kaca


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"