Dzień Babci i Dziadka
w klasie IIc

    Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W tym roku nietypowo, bo w lutym zaprosiliśmy babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

    Na wstępie Władek i Kasia powitali zacnych gości, prosząc nieśmiało o brawa. Miałam i ja przyjemność złożyć serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom, aby jak najdłużej mogli obdarzać swoje wnuki miłością, byli dumni z ich osiągnięć i uczyli tego, co w życiu jest piękne, ważne i mądre. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe.

Dla Babci Dla Dziadka
Babciu
Gdybyś była kwiatem,
To tym najpiękniejszym.
Gdybyś była niebem,
To z pewnością siódmym.
Gdybyś była gwiazdą,
To tą najjaśniejszą,
Ale jesteś Babcią - najcudniejszą!
Jest ktoś,
Na kogo zawsze liczyć można,
Kto da wszystkiemu radę,
Kto zawsze czas znajdzie.
Czy wiesz jak go poznać?
Wiadomo to mój Dziadek!

    Frekwencja, jak co roku dopisała. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami ze zdjęciem wnuczki lub wnuczka oraz drzewa genealogiczne rodziny.
    Następnie odbyły się konkursy sportowe, w których oczywiście występowali dziadkowie, wykazując się doświadczeniem i bardzo dobrą kondycją (wiązanie kokardy wnuczce, obieranie jabłka tak, aby skórka była jak najdłuższa, ocenianie "na oko" długości tasiemki, odbijanie rakietką piłeczki czy rzuty do celu). Było widać, że zarówno dziadkowie jak i wnuki znają się bardzo dobrze, gdyż tak samo odpowiadali na te same pytania.

    Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz i piosenkę, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia w podziękowaniu za trud włożony w ich wychowanie.

 
wychowawca klasy
Jolanta Majcher


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"