Bal karnawałowy klas 0-3

 
"W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże, małe,
lubi bale w karnawale."

    Karnawał to czas radości i zabawy. W sobotę 19 stycznia 2013 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez wszystkich uczniów impreza - zabawa choinkowa.
    W zabawie uczestniczyli uczniowie klas 0-III, ich rodzice oraz młodsze rodzeństwo. Pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i życzyła wspaniałej zabawy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny "TWINS" z Radomia. Zabawę rozpoczęli uczniowie, jednak muzyce nie mogli oprzeć się również dorośli, którzy szybko dołączyli do swoich pociech. Do organizacji wspólnej zabawy włączyły się także wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum nr 1w Pionkach.

    Wodzirej cały czas czuwał nad tym, aby impreza była nasycona atrakcjami i niespodziankami. Były popisy umiejętności tanecznych, wokalnych, pokazy sprawności oraz "taniec wokół krzeseł". Wiele emocji wzbudził "taniec z balonami". Te pary, które podczas tańca najdłużej utrzymały balon między głowami, okazały się zwycięskie. Było to nie lada wyzwanie.

    Na balu można było spotkać wróżki, księżniczki, czarownice, piratów, myszki i wiele innych ciekawych postaci. W trakcie zabawy odbył się też konkurs na "najładniejszy strój karnawałowy". Dzieci gromkimi brawami nagrodziły zwycięzców. Dla wszystkich uczestników zabaw i konkursów słodkie niespodzianki przygotował Mały Samorząd Uczniowski. Dodatkową słodką przekąskę w przerwach miedzy tańcami zapewniła Rada Rodziców.

    Choć na dworze mieliśmy śnieg i mróz, zabawa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu przyjemnych wrażeń. Rodzice i dzieci pokazali, że chcą i potrafią się świetnie bawić. Był to miło spędzony czas i bardzo udane sobotnie popołudnie.

 
Renata Szewczyk


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"