Finał konkursu "Bezpieczna Szkoła"

z udziałem uczniów PSP nr 5 w Pionkach

    W ramach akcji "Bezpieczny Powiat", zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Miejską Policji w Radomiu ogłoszono konkurs "Bezpieczna Szkoła". W roku szkolnym 2011/2012 wzięło w nim udział 27 szkół, które nadesłały sprawozdania z działań prowadzonych w swoich placówkach na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów i profilaktyki w tym zakresie.

    W naszej szkole podejmuje się wiele różnych zadań związanych z bezpieczeństwem uczniów. Tak też było w poprzednim roku szkolnym. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrekcji szkoły uczniowie mieli możliwość obserwować pracę policji, strażaków, zdać egzamin na kartę rowerową, poznać pracę psa policyjnego, wziąć udział w konkursie profilaktycznym, poznać zasady bezpiecznych wakacji, ferii itp. Powyższe działania zostały wnikliwie opisane, udokumentowane i wysłane do Starostwa.

    10 grudnia 2012 r. uczniowie reprezentujący klasy V-VI wspólnie z pedagogiem szkolnym, zostali zaproszeni na uroczysty finał konkursu, który odbył się w sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że zdobyliśmy IV miejsce, mimo iż sprawozdanie wysłaliśmy po raz pierwszy. Nagrodę o wartości 600 zł wręczył reprezentacji szkoły wicestarosta radomski pan Waldemar Trelka, wspólnie z panią nadkomisarz Moniką Sokołowską z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Organizatorzy konkursu wysoko ocenili prace uczniów, a także podziękowali nauczycielom za ich działania opisane w sprawozdaniach. Wszyscy uczestnicy otrzymali promocyjne odblaski oraz książeczkę "Bezpieczny Powiat". Po ogłoszeniu wyników na najmłodszych czekał występ poznańskiej grupy z przedstawieniem "Od geniusza do hakera - czyli era komputera".

    Cieszymy się z sukcesu szkoły i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej, zwłaszcza, że tematyka dotycząca bezpieczeństwa uczniów jest stale realizowana przez wszystkich pracowników szkoły.

 
Ewa Januszewska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"