Raz, dwa, trzy... i rok szkolny rozpoczęty!

    Tym razem, nie pierwszego, ale trzeciego września 2012 r. o godz. 830 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie wypoczęci i nieco wyciszeni po wakacjach, z uwagą wsłuchiwali się w słowa odczytywanego przez Dyrektora Szkoły, p. Joannę Ewę Klich listu skierowanego do uczniów przez Rzecznika Praw Dziecka. Rzecznik odwołując się do słów Janusza Korczaka - patrona 2012 roku - zachęcał do koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby człowieka. Mówił również o odpowiedzialności i tolerancji. Zachęcał do podejmowania współpracy i wspólnego rozwiązywania problemów.

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko obchodziło,
a żeby go coś naprawdę zajmowało.

    Następniem, po wysłuchaniu informacji organizacyjnych, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

    Nieco później (o godz. 1000) odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziałów zerowych. W tej grupie wiekowej pierwszy dzień w szkole jest zawsze bardzo emocjonujący. Pierwsze spotkanie ze szkołą i poznanie swojego wychowawcy ze pewnością dla wielu młodych uczniów na długo pozostanie w pamięci. Emocje widoczne były nie tylko na twarzach dzieci, ale i u wielu rodziców - szczególnie tych, którzy po raz pierwszy wysyłali swoje dziecko do szkoły. Jednak pomimo tego, spotkanie na szkolnej sali gimnastycznej przebiegło bardzo sprawnie i miało raczej charakter organizacyjny. Dzieci poznały swoich wychowawców i kolegów z grupy, a następnie każda grupa udała się do swojej sali, aby otrzymać szczegółowe informacje na temat właśnie rozpoczynającego się nowego etapu ich życia.

    Wszystkim uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy, aby wiedza sama wchodziła do głowy, a wakacje były tuż, tuż...

 
Michał Warchoł


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2012/2013"