Tydzień wolontariatu
w naszej szkole.

    Dni między 5, a 9 grudnia 2011 r. były w naszej szkole obchodzone, jako Tydzień Wolontariatu w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy". Podjęliśmy szereg działań propagujących ideę wolontariatu w szkole.
    Akcję rozpoczęła 5 grudnia uroczystość - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Razem do lepszego świata dla wszystkich".
    6 grudnia - podsumowaliśmy zbiórkę "Podziel się zeszytem", uczniowie z naszej szkoły otrzymali paczki z przyborami szkolnymi zebranymi wśród uczniów klas IV-VI. Był to również tzw. "dzień czerwony". Wszyscy obdarzeni poczuciem humoru uczniowie i nauczyciele zadbali o czerwone elementy swojego stroju w tym dniu.

    W dniach 7-9 grudnia przeprowadziliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Pionkach zbiórkę słodyczy pod hasłem "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", do akcji przyłączyły się wszystkie klasy IV-VI.
    W tym właśnie tygodniu, podsumowaliśmy też zbiórkę monet w ramach XII edycji "Góry grosza" - akcji organizowanej przez Towarzystwo "Nasz dom", pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie zebrali 37728 sztuk monet, co dało kwotę 797 zł i 23 grosze.

    Będzie to nasz wkład w pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.
    Podsumowaliśmy także zbiórkę korków od plastikowych butelek. Korki te zostaną przekazane "Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich" w Radomiu na rzecz osób niepełnosprawnych.
    W minionym tygodniu wszyscy uczniowie klas starszych na lekcjach wychowawczych zapoznali się z tematyką wolontariatu biorąc udział w zajęciach na temat: "Wolontariat - dar czasu i serca". Po każdej lekcji powstał plakat tematyczny. Wszystkie prace zostały zebrane w mini wystawę i zaprezentowane w korytarzu przy pokoju nauczycielskim.

 
Beata Jaśkiewicz


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"