Aktorskie popisy Teatrzyku "MALI POECI"

    We wtorek, 26 czerwca 2012 r. Teatrzyk szkolny "MALI POECI" wystawił dwa przedstawienia:

  • dla przedszkolaków, oddziałów "0" i klas I-III sztukę pt. "Jest taki kwiat".
  • dla klas IV-VI sztukę pt. "Książę szuka żony".

    Przedstawienie "Jest taki kwiat", to opowieść o niegrzecznej księżniczce Semirandzie, która pod wpływem tajemniczego kwiatu postanawia się zmienić, by otaczające ją osoby mogły w niej odnaleźć dobrą, przyjacielską osóbkę. Pewną rolę odgrywa tu też postać właściciela dziwnego kwiatu - księcia, który zakochuje się w pięknej, aczkolwiek nieznośnej księżniczce i pragnie koniecznie ją zmienić. Wszystko kończy się dobrze.

    "Książe szuka żony", to kabaretowo przedstawiona historia księcia poszukującego żony, który w tym celu zorganizował casting, by wyłonić najlepszą kandydatkę spośród przybyłych panien: Księżniczki na ziarnku grochu, Pastereczki, Gerdy, Królowej Śniegu i Dziewczynki z zapałkami. Wybór padł jednak na Calineczkę, która niepostrzeżenie tuż pod nosem księcia Iwersa wyrosła na piękną kobietkę i została jego żoną.
    Widzowie byli zachwyceni przedstawieniami, brawa niemalże nie gasły, a to przecież "miód" dla każdego aktora. Była sesja zdjęciowa, a także wideofilmowanie. Do zobaczenia za rok w kolejnych sztukach teatralnych.

 
Izabela Warchoł


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"