Nasze codzienne bezpieczeństwo

    23 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem i psem policyjnym pod hasłem "BEZPIECZEŃSTWO". Gośćmi byli st. sierż. Szymon Majdański i jego tresowany pupil - owczarek niemiecki, Cezar. Pan Szymon opowiadał nam o szkoleniu psów policyjnych i sposobach wykorzystywania ich umiejętności, o sukcesach Cezara w różnych akcjach organizowanych na terenie objętym przez Komendę Wojewódzką, ale też o drobnych porażkach.
    Poznaliśmy techniki atakowania i ścigania ludzi przez psa, a przede wszystkim sposoby przyjęcia bezpiecznych pozycji obronnych, by uniknąć ataku zwierzęcia i ewentualnego pogryzienia. Obserwowaliśmy zachowania psa w czasie chodzenia w różnych kierunkach i posłusznego wykonywania poleceń sierż. Szymona, a także pozorowany atak Cezara na "bandytę" (specjalną, ochronną rękawicę zakładaną przez funkcjonariusza policji).
    Na koniec tego fascynującego spotkania, zorganizowanego przez panią Ewę Zamorską, każdy z nas mógł pogłaskać Cezara, który swoim spokojem nas zauroczył. Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć.

I. Warchoł
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"