Międzynarodowy Dzień
Osób Niepełnosprawnych

    Codziennie poznajemy świat. Pomagają nam oczy, nos, język, uszy, nogi. Dzięki nim widzimy, słyszymy, chodzimy, czujemy zapachy i smaki. Są wśród nas osoby, które nie słyszą, nie widzą, nie mogą chodzić, poznawanie świata i życie codzienne jest dla nich utrudnione, napotykają liczne przeszkody. Tym osobom trzeba pomagać w szkole, w domu, na ulicy. To od nas, ludzi zdrowych, zależy jak wygląda ich życie.
    Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - święto obchodzone na całym świecie od 1992 r. Jego celem jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, u których występują ograniczenia w codziennym życiu. W tym roku hasłem święta było "Razem dla lepszego świata dla wszystkich".
    W naszej szkole uczą się dzieci, które uczęszczają do klas integracyjnych. Potrzebują dodatkowej pomocy nauczyciela, ale przede wszystkim nas, naszej przyjaźni i zrozumienia.
    5 grudnia 2011 r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gościem honorowym był Adam Solecki, absolwent klasy integracyjnej naszej szkoły. Odpowiedział na wiele pytań zadawanych przez uczniów dotyczących niepełnosprawności i codziennego życia.
    W trakcie apelu zostały wręczone nagrody i dyplomy za udział w konkursach - literackim i plastycznym - temat prac "Niepełnosprawność w moich oczach".

Lidia Jaroszek
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"