Małe talenty recytatorskie.

    6 marca 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury już po raz XXIX odbył się Mały Konkurs Recytatorski, adresowany do wszystkich uczniów w kilku kategoriach wiekowych. Myślą przewodnią konkursu było rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa i zapoznanie go z pięknem literatury polskiej. Na konkurs zgłosiło się ponad 50 recytatorów z najbliższego regionu. Wśród nich naszą szkołę godnie reprezentowały cztery uczennice:

  • Anastazja Stępień - kl. Id
  • Julia Bugalska - kl. IIIa
  • Julia Glimasińska - kl IIIa
  • Zuzanna Rdzanek - kl. IIIa

    Każdy uczestnik konkursu zaprezentował dwa dowolnie wybrane utwory polskich poetów.
    Po wysłuchaniu wszystkich wspaniałych recytacji Jury udało się na naradę, a dzieci miały w tym czasie przerwę na zasłużony odpoczynek, słodki poczęstunek i ciepłe kakao. Po długich obradach usłyszeliśmy wspaniały werdykt oraz dużo pochwał co do wyboru wierszy i formy ich wykonania od przewodniczącej komisji konkursowej.
    Uczennica klasy Id Anastazja Stępień za swoją piękną recytację została nagrodzona wyróżnieniem. Natomiast Zuzanna Rdzanek otrzymała "bilet" kwalifikujący ją do następnego - regionalnego etapu konkursu, który odbędzie się w kwietniu w Radomiu. Pozostałe dwie recytatorki uzyskały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie.
    Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy odwagi oraz pięknej dykcji i życzymy dalszych sukcesów.

 
Elżbieta Śmiechowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"